sprzedawca materaców, sprzedaż materaców

Co oznaczają terminy używane przez sprzedawcę?

1

Pojęcia używane przez sprzedawcę w salonie z materacami mogą dezorientować klienta. Przygotowaliśmy objaśnienie terminów związanych z materacami, które najczęściej pojawiają się podczas dokonywania wyboru materaca idealnego.

Lateks naturalny

Jeśli sprzedawca przekonuje, że materac zawiera lateks naturalny w 100%, niech zaświeci Ci się czerwona lampka! Takie materace nie istnieją, bo przy produkcji płyt lateksowych do mleczka kauczukowego dodaje się środki chemiczne: koagulanty i zagęszczacze. Jeżeli zawartość mleczka kauczukowego użytego do produkcji lateksu przekracza 30%, mówi się, że to lateks naturalny – choć nigdy w 100% naturalny.

Lateks Talalay

To materiał, do produkcji którego użyto specjalnej technologii, i który zawiera aż 20% lateksu naturalnego. Składa się na niego lateks naturalny, syntetyczny oraz powietrze, które pozwala uzyskać wysoką przewiewność i elastyczność materiału. Taki lateks efektywne wchłania i odparowuje wilgoć z powierzchni materaca. Jednak jego produkcja to kosztowny proces, stąd cena materaca bywa wysoka.

Perforacja lateksu

To specjalne otwory w płycie lateksu, które znacznie zwiększają wentylację materaca. Dzięki temu zapewniona jest wysoka higiena materaca, a co za tym idzie, także higiena snu. Swobodna cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca zapobiega powstawaniu i gromadzeniu się toksycznych grzybów i pleśni, drobnoustrojów oraz roztoczy.

Piana wysokoelastyczna

To piana o wysokiej wytrzymałości, z której materace są niezwykle popularnym wyborem. Piana ta posiada gładką strukturę i dużą elastyczność oraz sprężystość. Dzięki temu bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu i wagi użytkownika, odpowiednio podpierając jego kręgosłup. Jest odporna na deformacje, po zdjęciu z niej ciężaru szybko wraca do swojej pierwotnej formy.

Piana visco

To inaczej piana termoelastyczna. Posiada wszystkie zalety piany wysokoelastycznej, ale również wyjątkową różnicę. Jest nią zdolność do reagowania na ciepłotę i ciężar ciała śpiącej osoby. Reagując na te czynniki, piana zwiększa swoją miękkość. To sprawia, że jeszcze lepiej dopasowuje się do sylwetki użytkownika, zapewniając uczucie lekkiego i przyjemnego zapadania się w materac.

CZYTAJ:  Kiedy pomarańcze kwitną w Twojej sypialni

Sprężyny kieszeniowe

To zaawansowany system używany w materacach kieszeniowych. Składa się on ze sprężyn umiejscowionych w oddzielnych, połączonych ze sobą kieszonkach. To sprawia, że każda sprężyna pracuje osobno, a materac ugina się jedynie w miejscach nacisku przez ciało – nie zaś na całej swojej powierzchni. Materac z takimi sprężynami jest cichy i zapewnia komfortowy wypoczynek.

Strefy twardości

To system, który umożliwia jak najlepsze dopasowanie się materaca do kształtu i ciężaru jego użytkownika. Cała powierzchnia materaca jest podzielona na strefy o różnym stopniu twardości. Każda z nich ma za zadanie podpieranie konkretnej części ciała, a im jest ich więcej, tym lepiej. Materac o 7 strefach twardości podzielony jest na następujące strefy: głowy, ramion, kręgosłupa, miednicy, bioder, kolan i stóp.

Symbole twardości

To oznaczenia twardości materaca wyrażone za pomocą litery i cyfry: H1, H2, H3 i H4. Twardość H1 jest dla osób ważących poniżej 60 kg, a H2 – między 60 a 80 kg. Materace H3 dedykowane są użytkownikom o wadze 80-100 kg, a H4 tym powyżej 100 kg. Są to orientacyjne wskaźniki, które warto sprawdzić samodzielnie w sklepie, testując twardość materaca na własnym ciele.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ