sprężyny w materacu

Czy im więcej sprężyn w materacu, tym lepiej?

1

Zamierzasz kupić materac, który wreszcie będzie dobrze do Ciebie dopasowany. Wybór padł na model sprężynowy. A czy zastanawiałeś się, czy liczba sprężyn w materacu ma znaczenie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Sprężyny w materacach

Materac sprężynowy znajduje się w niejednej polskiej sypialni. Gwarantuje wygodny odpoczynek i sen. Jednak nie wszystkie sprężyny materacowe zapewnią komfort użytkowania. Które nie? Już odpowiadamy. Złym wyborem jest materac posiadający sprężyny bonelowe, a także materace zawierające sprężyny faliste. Żadne z tych sprężyn nie dadzą odpowiedniego wsparcia ciału i nie nadają się do zdrowego snu. Zatem: materac o jakich sprężynach polecamy? Kieszeniowy!

Sprężyny kieszeniowe

Sprężyny w materacach kieszeniowych tworzą zaawansowany system. Każda z nich umieszczona jest bowiem w oddzielnej, materiałowej kieszeni. I to właśnie te kieszonki są ze sobą połączone – całkowicie inaczej niż w materacu bonelowym, gdzie bezpośrednio połączone są ze sobą same sprężyny. Jakie korzyści niesie ze sobą scalenie pojedynczych kieszonek? Umieszczone w nich sprężyny mogą pracować wówczas niezależnie od siebie. Oznacza to, że materac ugina się jedynie w miejscach, w których ciało na niego naciska. Niweluje to falowanie materaca na całej jego powierzchni. Ma to też plusy, gdy z materaca korzystają dwie osoby jednocześnie – zmiana pozycji jednej z nich nie będzie odczuwana przez drugą. W materacach kieszeniowych podparcie ciała działa na zasadzie punktowej – jedna sprężyna to jeden punkt podparcia. Dlatego im więcej sprężyn, tym lepiej. I to jest odpowiedź na postawione w tytule artykułu pytanie. Większa liczba sprężyn w materacu to lepsze dopasowanie do wagi i kształtu ciała użytkownika, a także lepsze podparcie kręgosłupa i podniesiony komfort snu.

Sprężyny multipocket

Jeszcze efektywniejsze podparcie ciała i jego lepsze rozłożenie na powierzchni materaca daje system multipocket. Mówiąc najogólniej – charakteryzuje go zwiększona liczba sprężyn na metr kwadratowy materaca. To, co różni materace kieszeniowe od materacy multipocket, to wspomniana liczba sprężyn, ale także ich średnica. Modele multipocket mają przeważnie dwa razy mniejsze sprężyny, a co za tym idzie – ich zagęszczenie we wnętrzu materaca jest większe. Mniejsze kieszonki, których jest dużo, zapewniają jeszcze lepsze podparcie i dopasowanie do sylwetki. Wówczas ciało bez przeszkód może się zrelaksować i zregenerować podczas nocnego odpoczynku. Mamy nadzieję, że zakupiony przez Ciebie materac sprężynowy spełni wszystkie Twoje oczekiwania i zapewni dobry sen!

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ