materac jako prezent pod choinkę

Czy materac to dobry prezent pod choinkę?

1

Grudniowy czas pełen jest zastanawiania się nad tym, jaki prezent na święta będzie najlepszy dla bliskich. Co sprawi radość? Co się przyda? Co będzie praktyczne? A czy kiedykolwiek przyszedł Ci do głowy pomysł na to, by kupić jako prezent pod choinkę… materac? Być może uważasz, że to nietypowy podarunek na święta. I że nie ma takiego drzewka, pod którym mógłby się zmieścić! Poniżej podzieliliśmy się naszym zdaniem na ten temat. Przekonaj się, że planując świąteczne prezenty, wciąż zapominasz o jednej osobie.

Myślisz o sobie?

Wybierając świąteczny prezent, chcesz zadowolić naszych bliskich. Często jednak zapominasz o sprawieniu przyjemności sobie! Jak to zmienić? Czym obdarować siebie? Według nas – czymś, co polepszy samopoczucie, korzystnie wpłynie na ciało i pozwoli się zrelaksować.

Jeśli mielibyśmy określić tylko jednym słowem to, z czym kojarzy nam się prezent idealny dla samego siebie, byłaby to „troska”. Dbanie o siebie, o swoją energię każdego dnia, o ciało bez dolegliwości i bólu – oto, co każdy z nas powinien sobie ofiarować. A to wszystko zapewnia dobrze dobrany materac, który jest wspaniałym prezentem pod choinkę – dla siebie.

Taki prezent nie sprawdzi się, jeśli chcesz go dać innej osobie. Dlaczego? Ponieważ, żeby móc korzystać w pełni z dobrodziejstw, jakie zapewnia materac, trzeba go dobrać do użytkownika. Każdy z nas ma bowiem inne potrzeby co do twardości materaca, inne odczucia płynące z różnych rodzajów materacy i nie jest możliwe, aby dobrać dobry model dla kogoś „na oko”.

Gdzie kupić materac?

Jak wybrać materac, aby móc cieszyć się nim długie lata i nie tylko od święta? Już piszemy. Choć często prezenty kupuje się przez internet, materac najlepiej kupić w salonie stacjonarnym. W ten sposób od razu możesz przetestować na sobie różne modele materacy i znaleźć ten, który będzie najlepszy dla Ciebie.

CZYTAJ:  Olejek lawendowy w stelażach materacy i jego właściwości

Zachęcamy do położenia się na różnych rodzajach wypełnień (lateksowych, piankowych, kieszeniowych), o różnej twardości. Wypróbuj na nich wszelkie możliwe ułożenia ciała i zwróć szczególną uwagę na komfort leżenia w pozycji, w której śpisz najczęściej – na boku, na plecach lub na brzuchu. Najważniejsze, aby materac był dla Ciebie wygodny. Nie powinien uciskać ciała, a zapewniać mu prawidłowe podparcie. Jak rozpoznać, czy jest tym właściwym modelem?

Jaką twardość wybrać?

Odpowiednie wsparcie kręgosłupa i całej sylwetki zapewnia materac, który nie jest ani za twardy, ani za miękki. Na zbyt twardym podłożu Twoje ciało będzie nienaturalnie wygięte, a na zbyt miękkim – za bardzo się zapadnie.

Wskazówką dotyczącą dobrze dobranej twardości materaca jest możliwość przyjęcia przez kręgosłup linii prostej. Oprócz tego możesz wykonać „test dłoni”. Leżąc na plecach, wsuń dłoń pod lędźwiową część kręgosłupa – jeśli nie możesz tego zrobić lub czujesz duży opór, materac jest za miękki, gdyż kręgosłup nadmiernie się w niego zagłębił. Jeżeli natomiast między dłonią a kręgosłupem czujesz dużo wolnej przestrzeni – materac ma za wysoką twardość, dlatego mięśnie kręgosłupa nie mogą się na nim rozluźnić.

Jednak najważniejszym wskaźnikiem dobrze dobranego materaca jest po prostu Twój komfort. Wygodny materac pozwoli Twojemu ciału zregenerować się w nocy i obudzić się w dobrym nastroju. Dzień po dniu. Czy nie brzmi to jak perfekcyjny prezent pod choinkę? J

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ