materac termoelastyczny

Dlaczego materace termoelastyczne zawojowały sypialnie?

Pianka termoelastyczna jest jednym z największych osiągnięć przemysłu zajmującego się komfortem snu. Choć powstała w laboratoriach NASA, zwykły śmiertelnik także może cieszyć się z wielu jej zalet. Dlaczego jest tak popularna? Co jest w niej tak wyjątkowego? I czy słusznie materac termoelastyczny jest tak często zachwalany?

Zniwelowanie nacisku

Winowajcą częstych zmian pozycji w ciągu nocy jest za duży nacisk materaca na ciało. Przewracanie się z boku na bok i szukanie wygodnej pozycji jest objawem źle dobranego materaca. Odpowiedni to taki, na którym spokojnie przesypia się całą noc, a rano budzi się wypoczętym. Materac termoelastyczny cechuje minimalny nacisk na ciało, więc nie utrudnia on przepływu krwi. To sprawia, że spanie na boku, czy plecach jest wygodne i zdrowe. Jeśli w nocy marzną Ci stopy i dłonie, materac z pianki poprawiającej krążenie krwi będzie zbawiennym rozwiązaniem. Pianka termoelastyczna przynosi ulgę także w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa czy bioder.

Idealne dopasowanie

Główną właściwością pianki termoelastycznej, będącą też jej główną zaletą, jest niebywała elastyczność. Dzieje się tak za sprawą jej zdolności reagowania na dwie cechy ludzkiego ciała: ciężar i temperaturę. Pod wpływem wagi użytkownika i ciepłoty jego ciała pianka zwiększa swoją miękkość i plastyczność. Dzięki temu cała sylwetka delikatnie zapada się w piankę, która ją otula i idealnie dopasowuje się do jej kształtu. Materac termoelastyczny to także wysoka elastyczność punktowa i niezliczona ilość punktów podparcia, co zapewnia idealne wsparcie dla całego ciała, niezależnie od przyjmowanej pozycji snu. Kręgosłup ma możliwość na przyjęcie zdrowej i naturalnej pozycji.

CZYTAJ:  Materace termoelastyczne – prawdy i mity

Materac termoelastyczny – dla kogo?

Materac termoelastyczny jest polecany wszystkim osobom, dla których ważny jest zdrowy i regeneracyjny odpoczynek. To idealne rozwiązanie dla osób młodych, starszych, zdrowych, jak i borykających się z problemami bólowymi. Jest niezastąpiony podczas leczenia urazów, po zabiegach ortopedycznych, a także jako materac rehabilitacyjny. Ze względu na ograniczenie ucisków materaca na ciało, minimalizuje on ryzyko powstawania odleżyn. Pianka termoelastyczna jest bardzo trwała, odporna na deformacje, przewiewna i z łatwością odprowadza wilgoć z materaca na zewnątrz. Natomiast z trudnością pojawiają się i rozmnażają w niej roztocza, drobnoustroje, grzyby i pleśnie. Materac termoelastyczny zapewnia higieniczny sen i dopasowanie do potrzeb, preferencji i nawyków nawet najbardziej wymagających klientów.

CZYTAJ:  Dlaczego nowy materac śmierdzi?

Cena

Pamiętajmy jednak, że tak duże zróżnicowanie w cenach materaców termoelastycznych nie bierze się bez przyczyny. Zazwyczaj droższe rozwiązania charakteryzują się większą gęstością piany, ale istotnym czynnikiem jest też zdolność do szybkiej adaptacji piany do naturalnych krzywizn ciała ludzkiego. Droższe rozwiązania charakteryzują się też właśnie tym, że najpierw działa na nie nacisk z ciała, a dopiero potem dochodzi czynnik temperatury. Stąd np. materace produkowane w oparciu o włoską pianę Mind Foam stosowane w materacach Materasso z serii Exclusive, charakteryzują się niemal natychmiastową reakcją na każdą zmianę pozycji snu w łóżku, a sama piana działa jak naturalna klimatyzacja.

Warto też zwrócić uwagę, że materace termoelastyczne nie są przeznaczone dla wszystkich i nie stanowią remedium na wszystkie bolączki. W niektórych przypadkach są to nawet rozwiązania niewskazane. Tylko w profesjonalnym salonie z materacami pomogą nam uniknąć kłopotów z tym związanych. Dlatego firma Materasso dokłada wszelkich starań, prowadząc częste szkolenia pracowników pod względem doboru materaca do wieku, masy ciała, a także schorzeń układu kostnego Klienta.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ