materac dla fanów seriali, kobieta z laptopem w łóżku

Materac dla fanów seriali w łóżku, czyli binge watching w królewskich warunkach

Ty też uwielbiasz odprężyć się po wyczerpującym dniu, włączając ulubiony serial? A jak mieć z tego jeszcze więcej frajdy? Oglądać serial lub film wygodnie! Tu idealnie sprawdzi się komfortowy materac. Jaki będzie najlepszy dla serialomaniaków? Dowiedz się!

Dlaczego warto przemyśleć wybór materaca?

Dobrze dobrany materac zapewni jeszcze więcej relaksu Twojemu ciału. Da odpoczynek i rozluźnienie mięśniom, stawom i kręgosłupowi. Zatopienie się w fabule serialu i w odpowiednim łóżku będzie przyjemniejsze i o wiele zdrowsze dla ciała niż seans na niewygodnym krześle czy za twardej kanapie. Dobry materac odpowiednio podeprze ciało, kiedy Ty będziesz śledzić kolejne wątki i przygody serialowych bohaterów.

Dobry materac, czyli jaki?

Materac, na którym wygodnie położysz się podczas oglądania serialu, musi przede wszystkim zapewniać komfortowy sen. Zakup odpowiedniego modelu wymaga świadomego wyboru. Rodzajów materacy jest kilka i każdy ma inne właściwości, co może wprowadzić zamieszanie. Dlatego, aby ułatwić Ci decyzję, podsumowaliśmy informacje o nich. Na początku chcemy zaznaczyć, że materac najlepiej jest samodzielnie przetestować w salonie stacjonarnym. Tylko organoleptyczne sprawdzenie da Ci wiedzę, który typ jest najlepszy. Właśnie dlatego daj sobie trochę czasu, kiedy wybierasz się do sklepu. Pośpiech i zdenerwowanie nie idą w parze z dobrą decyzją o wyborze materaca, który będzie dopasowany do Twojego ciała, potrzeb i preferencji. A to właśnie z takiego zakupu będziesz zadowolony przez długie lata.

Rodzaje materacy, które musisz wypróbować

Materac sprężynowy i lateksowy

Jedynym materacem sprężynowym, który z czystym sumieniem możemy polecić, jest materac kieszeniowy (czego nie moglibyśmy powiedzieć o materacu bonellowym). Typ kieszeniowy zawiera sprężyny umieszczone w pojedynczych, oddzielnych kieszonkach z materiału. Zapewnia to niezależną pracę każdej ze sprężyn. Dzięki temu materac dopasowuje się do krzywizn ciała i wagi jego poszczególnych części. Ugina się jedynie w tych miejscach, gdzie naciska użytkownik. To ogranicza efekt falowania na całej powierzchni materaca (jak w przypadku materacy bonellowych), a zapewnia komfortowe wsparcie całego ciała. Gwarantuje to np. materac Komodor Bio-ex Materasso.

CZYTAJ:  Siedem stref twardości dla najlepszego komfortu Twojego snu

Materac lateksowy, który ma w sobie naturalne mleczko kauczukowe, dobrze podpiera ciało użytkownika (nie tylko fana seriali). Dzięki swojej sprężystości ściśle dopasowuje się do sylwetki. To materac zapewniający wygodę, a także higienę snu. Jego struktura, zawierająca kanaliki powietrzne, wpływa na efektywną wentylację, która zapobiega zbieraniu się w nim wilgoci, grzybów oraz pleśni. Szukającym takiego rozwiązania rekomendujemy materac Natura, który oferuje także sporo innych materiałów pochodzenia roślinnego.

Materac wysokoelastyczny i termoelastyczny

Materac wysokoelastyczny, jak Swiss Magic Materasso, jest niezwykle plastyczny i sprężysty. Gwarantuje to odpowiednie podtrzymanie całego ciała i dopasowanie się do jego budowy. Na dobrze dobranym materacu z pianki wysokoelastycznej nie odczujesz nacisku, ponieważ dostosuje się on do kształtu i wagi Twojego ciała. Taki rodzaj materaca to wybór niezwykle popularny, ponieważ jest wygodny i świetnie spełnia swoje zadanie. Tak samo jak materac termoelastyczny, który ma dodatkową właściwość. Jest nią zdolność reagowania na ciepłotę użytkownika i jego ciężar. Kiedy kładziesz się do łóżka, materac z pianki termoelastycznej staje się miększy, przez co jeszcze efektywniej dopasowuje się do budowy ciała. Otula je i sprawia, że masz wrażenie miłego i lekkiego zapadania się w materac – tak działa np. Viscogreen H2 lub H2 z firmy Materasso.

Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy Ci cechy każdego z materacy, dzięki czemu będziesz mógł oglądać seriale w lepszych i zdrowszych warunkach 

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ