greengel

Greengel – powiew świeżości w sypialni

Skrajności bywają męczące, prawda? Również te związane z temperaturą – czujemy się źle, gdy jest nam za zimno lub też za gorąco. A co z temperaturą podczas snu i zasypiania? Czy istnieje sposób na termoregulację, gdy jesteśmy w objęciach Morfeusza? Odpowiedzią jest nowoczesny materiał Greengel. Przeczytaj o jej dobroczynnym wpływie na ciało i sen.

Greengel = termoregulacja

Któż z nas nie marzy o przyjemnym chłodzie podczas upalnych dni czy dodatkowych stopniach na termometrze podczas mrozów? Najlepiej bowiem funkcjonuje się nam w optymalnej temperaturze – kiedy nie jest ani za zimno, ani za gorąco. W odpowiedniej – dla każdego może to być inna – temperaturze przyjemniej i lepiej się pracuje, spaceruje, odpoczywa. I właśnie o odpoczywaniu w jak najlepszych warunkach będzie tu mowa.

CZYTAJ:  Materace termoelastyczne – prawdy i mity

Greengel = innowacja

Jednymi z czynników utrudniających spokojny i regeneracyjny sen jest przegrzewanie lub wychładzanie się ciała podczas snu. Aby temu zapobiec, Materasso stworzyło inteligentną, lodową piankę Greengel o zdolnościach termoregulacji. Oznacza to, że zawarty w niej żel zbiera i przechowuje ciepło na powierzchni materaca, aby zapobiec przegrzaniu ciała śpiącej osoby. A kiedy jej temperatura spada – uwalnia je i oddaje z powrotem. To świetna wiadomość dla zmarzluchów i osób pocących się w nocy.

CZYTAJ:  Pory roku a sen

Greengel = regeneracja

Zaawansowana technologicznie, wysokoelastyczna pianka Greengel ma dużą gęstość – 45kg/m³, dzięki której stawy oraz kręgosłup są odciążone i mogą bez przeszkód regenerować się podczas snu. Odznacza się też niewielkim naciskiem zwrotnym, często będącym przyczyną drętwienia kończyn. Pianka ta stanowi odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i całego ciała, niezależnie od przybranej podczas snu pozycji. Odpoczynek jest efektywny, gdy cała sylwetka użytkownika jest równomiernie ułożona na materacu.

Greengel = wentylacja

Oprócz tego, że pianka Greengel jest niezwykle elastyczna i sprężysta – a to dla ciała idealne warunki do przyjmowania wygodnej i prawidłowej pozycji – jest też przewiewna. Dzięki otwartokomórkowej strukturze cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca jest ułatwiona. Wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz, co zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni czy grzybów we wnętrzu materaca. Dobra wentylacja utrudnia także pojawienie się roztoczy i drobnoustrojów. A to wszystko sprawia, że sen staje się bardziej higieniczny.

Piankę Greengel znajdziesz w następujących produktach Materasso: Neroli Energy, Comfort Dynamic i Thermogel. Połączona jest w tych materacach z innymi piankami, tworzącymi mieszanki o wyjątkowych właściwościach i zadaniach. Wszystko to dla zdrowego i komfortowego snu.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ