materac ortopedyczny

Hiperlordoza – jaki materac wybrać?

4

Lordoza pogłębiona to jedna z chorób kręgosłupa, która może być źródłem poważnych powikłań dla zdrowia i sprawności. >Jaki materac wybrać, jeśli mamy hiperlordozę, by ułatwić naszemu kręgosłupowi odpoczynek i regenerację?

Czym jest hiperlordoza?

Nasz kręgosłup w dole pleców jest charakterystycznie wygięty ku przodowi. To tzw. lordoza, którą ma każdy człowiek. Jeśli jednak wygięcie jest nadmierne, to mamy do czynienia z hiperlordozą (zwaną równie lordozą pogłębioną). Chorobą kręgosłupa, której powikłania to nie tylko przewlekłe bóle i konieczność długotrwałej rehabilitacji, ale również nierzadko konieczność wykonania zabiegu chirurgicznego.

CZYTAJ:  Kiedy wymienić materac na nowy?

Nieodpowiednio dobrany materac, może pogłębiać chorobę, bo zamiast odciążać odcinek lędźwiowy kręgosłupa, może sprawiać, że kręgosłup będzie wygięty również w ciągu nocy.

materac ortopedyczny

Materac ortopedyczny – jaki wybrać?

Wybierając materac dla osoby z pogłębioną lordozą trzeba zwrócić uwagę na to, by jak najlepiej dopasowywał się on do krzywizn kręgosłupa i odciążał w nocy odcinek lędźwiowy – tak mocno eksploatowany w ciągu dnia.  Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie materaca średnio twardego, który będzie w stanie wypełnić pustkę odcinka lędźwiowego i odciążyć kręgosłup podczas spania na wznak.  Do najlepszych materacy dla osób z hiperlordoząnależą:

Materac z pianką Viscogreen

Pianka Viscogreen wydaje się być zaprojektowana dla osób z problemami hiperlordozy. Pianka bardzo szybko reaguje na zmiany temperatury i dzięki temu materac piankowy Viscogreen dopasowuje się do ciała przy każdej zmianie pozycji.

Materac z pianką Biogreen

Materac Natur Biogreen charakteryzuje się on strukturą twardości H2, która pozwoli nie tyko na dynamiczne i szybkie dopasowywanie się materaca do ciała, ale również zapewni komfortowy sen ze względu na wykorzystanie naturalnych składników i ekstrakt z aloesu, który działa regeneracyjnie i bakteriobójczo.

Materace z pianki wysokoelastycznej Avento2 – Swiss Dynamic oraz Swiss Magic

Wysokoelastyczna, profilowana pianka w tych materacach dopasowuje się do kształtu ciała w sposób inteligentny, dlatego daje wyjątkowo dobre podparcie pod lędźwia. Jest też odporna na wilgoć i temperaturę, a jednocześnie zapewnia doskonałą wentylację. To materac, na którym osoba z pogłębioną lordozą doskonale się wyśpi, a dzięki aż 7 strefom twardości, każda część kręgosłupa będzie odpowiednio podparta.

CZYTAJ:  Czym jest poduszka anatomiczna?

Dla osób z hiperlordozą, potrzebujących nieco bardziej miękkiego materaca, polecamy wyjątkowy materac z pianą lodową Polargel. Wysoka zawartość żelu w piance daje wyjątkową miękkość i dopasowanie, a właściwości chłodzące pianki pozwalają regulować temperaturę i zapewniają regenerację kręgosłupa, dysków i stawów podczas snu.

Materace nieodpowiednie dla osób z nadmierną lordozą

To zdecydowanie materace sprężynowe (również z kieszeniami) oraz materace lateksowe. Nie zapewniają one wystarczającego podparcia pod kręgosłup w odpowiednich miejscach i w efekcie, również w czasie snu, jest on narażony na przeciążenia. Jeśli koniecznie chcemy kupić materac sprężynowy, to jedynym sensownym rozwiązaniem jest zakup materaca, który jest dodatkowo wzbogacony pianką (np. Komodor bio-ex z pianką wysokoelastyczną z jednej i termoelastyczną z drugiej strony).

CZYTAJ:  Materace dla seniorów

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ