pianka termoelastyczna

Jak działa pianka termoelastyczna w materacach?

4

Pianka termoelastyczna. Produkt rodem z filmów science – fiction, który choć w końcu nie jest wykorzystywany przez NASA, znalazł zastosowanie w naszych łóżkach. Jak działa, kiedy i dlaczego warto kupić materac z pianki termoelastycznej i jak sprawdzić, czy to produkt dla ciebie?

Właściwości prozdrowotne pianki termoelastycznej

Materace termoelastyczne są polecane szczególnie osobom ceniącym sobie komfort materaca, które jednocześnie mają problemy z kręgosłupem, bóle stawów, są zestresowane, a ich mięśnie często napięte. Dzięki dokładnemu dopasowaniu się pianki do kształtu ciała, jej nacisk na ciało jest minimalny, a mięśnie mogą ulec rozluźnieniu i głębokiej relaksacji. Spanie na materacu z pianki termoelastycznej poprawia krążenie krwi i sprawia, że znacznie mniej „wiercimy się” w nocy, a cały sen przebiega spokojniej.

CZYTAJ:  Materac piankowy czy lateksowy?

ręka na termoelastycznej piance

Rodzaje materacy z pianki termoelastycznej

Choć wszystkie dostępne na rynku materace z pianki termoelastycznej, mają właściwości dopasowywania się do ciała pod wpływem jego nacisku i temperatury oraz są raczej miękkie, to w zależności od typu i użytego rodzaju pianki termoelastycznej można dostrzec pewne różnice. I tak, model Termopur Comfort, dba o nasz komfort termiczny i posiada dodatkowo piankę masującą HR z pięcioma strefami twardości (w zależności od używanej strony, materac może być nieco miększy bądź twardszy), w modelu Sultan Termopur wykorzystano przewiewną płytę lateksową oraz naturalną piankę Biogreen, a w Memory Elastic, materacu, którego obciążenie ortopedyczne to aż 130 kg, zastosowano pod pianką termoelastyczną specjalną, gęstsza piankę Eliocell o wysokości aż 13 cm. Nie można również zapominać o jej ekologicznej wersji – Viscogreen, w której zamiast ropy wykorzystuje się olej rycynowy. Ten rodzaj, szybciej niż standardowy Visco reaguje na temperaturę ciała użytkownika (jak zadbać o komfort termiczny podczas snu przeczytasz na naszym blogu o materacach) i dzięki temu nieco szybciej dopasowuje się do jego ciała.

Memory Elastic materac

Memory Elastic

Materac z pianki termoelastycznej – testowanie

Przed podjęciem decyzji o zakupie materaca z pianki termoelastycznej, trzeba go koniecznie wypróbować. I to nie w ten sposób, w jaki testuje się modele sprężynowe. Nie wystarczy położyć się na nim „na chwilę”. Pianka termoelastyczna wymaga czasu by dopasować się do ciała użytkownika i jego nacisku. Musi też mieć szanse by się nagrzać. Dlatego, jeśli nigdy do tego pory nie miałeś styczności z tego rodzaju rozwiązaniem, musisz zaplanować testowanie i dać sobie nieco czasu.

CZYTAJ:  Piany HRC – nowoczesne piany w materacach

Nie każdy użytkownik jest z materaca z pianki termoelastycznej zadowolony. Osoby przyzwyczajone do twardej wersji, które lubią „czuć podparcie” mogą mieć wrażenie nadmiernej miękkości, a nawet zapadania się w materac, dlatego nie ignoruj roli testów. Zapewnienia sprzedawców, czy nawet znajomych, którzy polecają ci ten materac są ważne, ale to ty będziesz na nim spać, dlatego właściwe go wypróbowanie jest kluczowe dla Twojego zadowolenia. Przy takiej ilości dostępnych modeli zapraszamy również do tego, by na każdym z nich spędzić nieco czasu i dzięki temu wybrać najlepszą dla siebie konfigurację pianek i pokrowca. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze materaca przeczytasz na naszym blogu o materacach.

pianka w materacach jak działa termoelastyczna

CZYTAJ:  5 powodów, dla których warto zainwestować w dobry materac

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ