jak-pandemia-covid-19-wplywa-na-aranzacje-wnetrz

Jak pandemia COVID-19 wpływa na aranżację wnętrz?

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 dotknęła wszystkich dziedzin naszego codziennego życia. Konieczność dostosowania się do nowych warunków nie ominęła także aranżacji domowej przestrzeni. Mając na uwadze zdrowie i relaks, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materaca, który pozytywnie wpłynie na jakość naszego snu.

Nowe podejście do aranżacji wnętrz

Obostrzenia sanitarne, okresowe lockdowny i praca zdalna sprawiły, że od kilkunastu już miesięcy wielu z nas znacznie więcej czasu spędza w domu. W rezultacie zaczęliśmy zwracać uwagę na wszelkie niedoskonałości aranżacyjne. Ale niedokładnie zamontowane listwy przypodłogowe czy chwiejące się krzesło w jadalni nie są jedynie kwestią estetyki, lecz także bezpieczeństwa domowników. Dlatego aranżując mieszkanie na nowo, powinniśmy skupić się m.in. na jakości materiałów, z jakich wykonane są meble. Warto także pamiętać, że np. zakup biurka to nie tylko kwestia ergonomii, ale także naszego zdrowia, ponieważ spędzimy przy nim wiele godzin, gdy pracujemy w trybie zdalnym lub hybrydowym.

W nowych warunkach warto zadbać także o takie elementy wystroju wnętrz, które będą działać na nas relaksująco i kojąco. Dobrze w tej roli sprawdzają się rośliny – ożywiają wnętrze domu, a jego mieszkańcom dostarczają dodatkowych wrażeń estetycznych. Co więcej, rośliny doniczkowe produkują tlen, zwiększają wilgotność powietrza i mogą pochłaniać niektóre szkodliwe substancje chemiczne.

Zdrowie i relaks przede wszystkim

Pandemia COVID-19 i obostrzenia będące jej wynikiem, wyzwania związane z pracą zdalną w otoczeniu domowników oraz obawy o zdrowie najbliższych nasiliły nasze problemy ze snem. Już po jednej źle przespanej nocy znacznie obniża się wydolność układu odpornościowego, rośnie poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, pogarsza się także ogólne samopoczucie. W tej sytuacji kluczowego w nowej aranżacji znaczenia nabiera odpowiednie miejsce do snu, pozwalające na odpoczynek oraz skuteczne zregenerowanie organizmu.

Najlepiej zacząć od wyboru odpowiedniego materaca. W przypadku par najlepiej sprawdzi się materac partnerski, podzielony na dwa rodzaje twardości, dostosowujący się do różnych ciężarów ciała i kształtów sylwetek. Polecić można piankowy termoelastyczny materac z dwoma różnymi stopniami twardości po każdej ze stron, taki jak np. Termopur Comfort firmy Materasso.

CZYTAJ:  Jak prać materac?

materac-termopur-comfort

Gwarantem spokojnego snu będzie także materac Primator Bio Ex Royal ze sprężyną kieszeniową i płytami lateksu o wysokiej przepuszczalności powietrza. Umożliwia on odpowiednie podparcie kręgosłupa oraz swobodne ułożenie ciała podczas snu.

materac-primator-bio-ex-royal

Użytecznym rozwiązaniem jest także materac z pianki termoelastycznej Comfort Antibacterial. Zbudowany z trzech pian o różnej sprężystości i elastyczności, bardzo dobrze dopasowuje się do ułożenia ciała, podpierając je na całej jego powierzchni.

materac-comfort-antibacterial

Natomiast jeśli nie możesz się zdecydować, jaki rodzaj materaca wybrać, najlepszą opcją będzie łączący właściwości dwóch powyższych materac hybrydowy Hybrid Oxygen. Ten produkt przeznaczony jest dla wszystkich użytkowników, niezależnie od wagi czy wzrostu. Dodatkowo pokrowiec materaca zawiera mikrokapsułki z ekstraktami z alg morskich, które działają kojąco na skórę.

materac-hybrid-oxygen

Wygodnie i bez stresu

Konieczność spędzania większej ilości czasu we własnych czterech kątach wymusiła na nas reorganizację domowej przestrzeni. Komfortowe i mądrze zaaranżowane wnętrza z miejscem do pracy, rozrywki i wypoczynku poprawią nasze samopoczucie i zminimalizują stres. Warto więc, by w centrum zmian znalazła się sypialnia, bo dobra jakość snu to nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim naszego zdrowia.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ