jak-zadbac-o-zdrowy-i-komfortowy-sen-na-lato

Jak zadbać latem o zdrowy i komfortowy sen?

1

Gorąca, duszna noc, słupek w termometrze uparcie nie spada, a Ty przewracasz się kolejną godzinę z boku na bok. Znasz to uczucie, prawda? Latem, za sprawą wysokich temperatur, znacznie trudniej o zdrowy i spokojny sen. Warto zaopatrzyć się więc w odpowiedni materac, który będzie gwarancją niezbędnego komfortu.

Dobry sen w gorącą noc

Wysokie temperatury, duża wilgotność powietrza, nieodpowiednia kołdra, a przede wszystkim źle dobrany materac – wszystko to sprawia, że latem często budzimy się zmęczeni, spoceni, pozbawieni energii, z bólem głowy i kręgosłupa. Na szczęście jest kilka prostych sposobów, aby poprawić komfort snu w trakcie letniej nocy:

  • Nie otwieraj w sypialni okien w ciągu dnia, otwieraj je na noc.
  • Na noc wystarczy lekka kolacja 2 godziny przed snem.
  • Zadbaj, aby Twoje łóżko sprzyjało nocnemu wypoczynkowi. Najważniejszy jest odpowiedni materac, który zapewni wysoki komfort snu. Latem znakomicie sprawdzą się materace, które znajdziesz w ofercie sklepu Wysypiamsie.pl. Dobrym rozwiązaniem będzie termoelastyczny materac Thermo Silver z pianką, w której wykorzystano mikrokapsułki PCM – Phase Materials Change.

Materac termoelastyczny dopasowuje się do anatomicznych krzywizn, reagując na zmiany w położeniu ciała. To znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem czy bóle stawów, a także mających problem ze stresem. Materace termoelastyczne sprawdzą się zwłaszcza teraz, gdy z powodu pandemii COVID-19 znacznie częściej przebywamy w domu, a godziny spędzone w niewygodnej pozycji przed komputerem negatywnie wpływają na kondycję naszego kręgosłupa.

Czytaj też: Jak pandemia COVID-19 wpływa na aranżację wnętrz?

Ale latem, gdy temperatura jest bardzo wysoka, standardowe materace termoelastyczne nadmiernie się nagrzewają. W trakcie upałów ciało wydziela więcej potu, a nocą oddaje więcej ciepła, w związku z czym zwykły materac tego typu staje się mniej przewiewny i gorzej odprowadza wilgoć oraz ciepło. Problem ten rozwiązuje innowacyjna włoska technologia PCM, którą zastosowano w materacu Thermo Silver.

CZYTAJ:  Czy materac piankowy jest dobry dla noworodka?

Thermo Silver – doskonały materac termoelastyczny na lato

Skuteczność termoregulacyjnej piany Thermosilver polega na wykorzystaniu w jej strukturze mikrokapsułek PCM – Phase Materials Change. W wyniku zmiany skupienia kapsułki wiążą energię cieplną. Co to oznacza? Gdy śpisz, pianka odbiera nadmiar ciepła emitowany przez Twoje ciało. Przyjemny chłód sprawia, że wygodnie można przespać całą noc, nawet w największy upał. Z kolei nad ranem, gdy temperatura spada, kapsułki przekazują zgromadzoną energię do materaca oraz dalej – do ludzkiego ciała. W ten sposób unikasz nieprzyjemnego uczucia zimna i konieczności okrywania się nad ranem kołdrą.

Materac Thermo Silver jest przy tym idealny dla alergików. Piankę jonizuje się bowiem dodatkowo mikrocząsteczkami srebra, dzięki czemu nie lęgną się w niej roztocza czy pleśń. Istotną rolę w przypadku materaca odgrywa również pokrowiec Silk Touch. Wykonano go z tkaniny przypominającej delikatny jedwab, miłej w dotyku, a przede wszystkim absorbującej wilgoć. Efekt? Brak ryzyka przegrzewania się i wyziębiania!

Lato to piękna pogoda, słońce i relaks, ale także nieprzespane noce, gdy temperatura w sypialni jest zbyt wysoka. Na szczęście, dzięki odpowiednio dobranemu materacowi możesz liczyć na spokojny i zdrowy sen.

Materac Thermo Silver. Dowiedz się więcej o jego parametrach

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ