jak-zadbac-o-komfort-termiczny-w-trakcie-snu

Jak zadbać o komfort termiczny w trakcie snu?

Aby dobrze się wyspać, trzeba mieć do tego odpowiednie warunki. Jedną z najważniejszych kwestii jest właściwa temperatura. Jak ją zapewnić? W takiej sytuacji rozwiązaniem jest taki materac, który wspiera nasz komfort termiczny.

Wpływ temperatury na komfort snu

Na pewno wiesz, jak trudno jest spokojnie spać, gdy jest zbyt zimno lub zbyt gorąco. Przewracasz się z boku na bok, a rano wstajesz niewyspany i zmęczony. A dzieje się tak właśnie z powodu nieodpowiedniej temperatury, która sprawia, że częściej się wybudzasz.

Zbyt wysoka temperatura hamuje wytwarzanie pomagającej w zasypianiu melatoniny, podwyższa też poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. A to właśnie kortyzol jest głównym winowajcą nocnych napadów lęku i niepokoju, które trapią niestety wielu z nas. Gdy jest za gorąco, naczynia krwionośne się rozszerzają, a ciało zaczyna się pocić – mózg otrzymuje wtedy sygnał, że nie jest to odpowiedni czas na sen.

Kłopotliwa jest także zbyt niska temperatura, ponieważ uczucie chłodu również może znacząco obniżyć komfort snu. Na szczęście w nowoczesnych materacach zastosowano rozwiązania, które ułatwiają zachowanie optymalnej temperatury podczas nocnego wypoczynku.

Jak działają piany w materacu Spinal Duo?

Jednym z materaców, które w szczególny sposób wspierają komfort termiczny w trakcie snu, jest materac Spinal Duo. Jego górna warstwa to wysokoelastyczna, lodowa piana Greengel. Dzięki specjalnej budowie zwiększa ona możliwość wentylacji i ogranicza uczucie przegrzewania się. Piana zawiera cząstki żelu o działaniu chłodzącym. Materac nie kumuluje w sobie odbieranej z ciała człowieka temperatury, co śpiący odczuwa jako przyjemny chłód. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza latem oraz w przypadku osób, które dużo ćwiczą i wykonują na co dzień czynności wymagające wysiłku fizycznego.

Środkowa warstwa materaca Spinal Duo to z kolei włoska piana Nightfly – wysokoelastyczna, produkowana na bazie wody. Dzięki swojej budowie doskonale wspiera wentylację materaca. Również w dolnej warstwie materaca znalazło się unikatowe rozwiązanie poprawiające komfort termiczny. To otwartokomórkowa zimna piana o gęstości 45 kg/m3 i wysokości 14 cm. Umożliwia swobodną wymianę nagrzanego, wilgotnego powietrza z materaca, do czego służą specjalne, konturowe kanały powietrzne.

CZYTAJ:  Szwajcarska precyzja w materacach

Dodatkowym atutem materaca Spinal Duo jest pokrowiec wykonany z tkaniny Thermobalance. To nowoczesny materiał, najbliższy właściwościom ludzkiego ciała. W zależności od temperatury jego włókna otwierają się i zamykają, a tkanina optymalnie dostosowuje się do ciepłoty ciała.

Wsparcie dla kręgosłupa

Spinal Duo to materac, który sprawdzi się nie tylko w przypadku osób chcących zapewnić sobie optymalny komfort termiczny. Jego specjalna konstrukcja sprawia, że docenią go również osoby cierpiące na problemy z kręgosłupem. Specjalny system nacięć konturowych w materacu pomaga rozluźnić mięśnie wokół kręgosłupa i minimalizuje nacisk na dyski kręgowe, dzięki czemu zachowane zostają naturalne przestrzenie pomiędzy nimi. Materac dodatkowo prawidłowo podpiera ciało na całej jego długości.

Materac Spinal Duo to trzy wersje twardości: H2, H3 i Partner. W ostatniej wersji materac jest idealnym rozwiązaniem dla partnerów, których sylwetki różnią się pod kątem wagi i wzrostu.

Materac Spinal Duo. Poznaj jego parametry

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ