materace dla niemowląt

Jaki wybrać materac, by zadbać o zdrowy sen niemowląt?

Materac to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju małego dziecka. Niemowlę przesypia nawet kilkanaście godzin na dobę, dlatego należy wybrać taki materac, który będzie wspierał kręgosłup i zapewni mu odpowiedni komfort snu.

Jakie wymiary i twardość powinien mieć materac dla niemowlaka?

Większość popularnych łóżeczek dziecięcych ma wymiary 60 × 120 cm. Taki też jest najczęściej rozmiar dobieranego materacyka. Będzie on służył dziecku nawet przez trzy pierwsze lata życia. Starsze dzieci mogą spać na nieco większym materacu o wymiarach 70 × 140 cm.

Jakiej wysokości powinien być materacyk dla niemowlęcia? Pod uwagę należy wziąć, że dziecko jest lekkie, a nowoczesne materace wykonane są z wysokiej jakości materiałów, np. pianek wysokoelastycznych. W związku z tym wysokość 10-11 cm będzie wystarczająca.

Wybierając twardość materaca, należy kierować się względami zdrowotnymi. Najlepsza będzie średnia twardość, która pozwoli dziecku spać wygodnie, a jednocześnie będzie wspierać jego kręgosłup. Zbyt miękki materac to ryzyko zapadania się, niebezpieczne dla dziecka zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia.

Optymalne wypełnienie materaca

Wśród różnych rodzajów wypełnień materacy dziecięcych, najlepiej wybrać te, które są antybakteryjne i antyalergiczne. Nawet jeśli maluch nie jest alergikiem, niektóre wypełnienia nie są dla niego wskazane, ponieważ mogą być siedliskiem wilgoci, zarodników pleśni i mikroorganizmów.

Najlepszy materiał wypełnienia materaca dla niemowląt to wysokoelastyczna piana, która zapobiega rozwojowi drobnoustrojów, a także doskonale odprowadza wilgoć. Z kolei pokrowiec na materac musi być zdejmowalny, by łatwo dało się go wyprać.

Materace dla niemowląt – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Jaki materac wybrać dla niemowlaka? Uwagę warto zwrócić na modele, które wspierają zdrowy sen dziecka i zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort snu.

Materac BABY DREAM PL

Wykonany z piany wysokoelastycznej, która wyróżnia się dużą przewiewnością. W konstrukcji materaca kluczową rolę odgrywają profilowane kanaliki. Dzięki nim materac doskonale odprowadza na zewnątrz wilgoć oraz nagrzane powietrze. Śpiące na nim dziecko nie poci się i nie przegrzewa.

CZYTAJ:  5 sytuacji, kiedy musisz mieć ochraniacz na materac

materac-baby-dream-pl

Dodatkowym atutem tego materaca jest zdejmowalny pokrowiec Aloe Vera, który można prać w temperaturze 60°C. Tkanina materaca ma właściwości, które pomagają zregenerować się skórze, a także goić ubytki naskórka.

Zapoznaj się z parametrami materaca BABY DREAM PL

Materac BABY COMFORT PL

Materac zbudowany jest z przewiewnej piany wysokoelastycznej doskonałej jakości. Charakteryzuje się sprężystością i wytrzymałością. Dzięki otwartokomórkowej strukturze doskonale odprowadza wilgoć, co zabezpiecza niemowlę przed szkodliwymi mikroorganizmami, które mogą rozwijając się w wilgotnym środowisku.

materac-baby-comfort-pl

Materac został wyposażony w pokrowiec z tkaniny Algua, której właściwości pozwalają na absorpcję wilgoci z ciała. Tkanina została dodatkowo wzbogacona mikrokapsułkami z ekstraktem z alg morskich Spirulina. Podczas snu uwalniają one witaminy, minerały i inne składniki, działając kojąco na skórę dziecka. Pokrowiec można prać w temperaturze 60°C bez obawy o wypłukanie kapsułek.

Zapoznaj się z parametrami materaca BABY COMFORT PL

Materac BABY NATUR PL

Materac wykonany jest z naturalnej, antybakteryjnej piany Biogreen, którą formuje się w taki sposób, by powstały dodatkowe kanaliki wentylacyjne. Materac jest twardy i sprężysty, co pozwala wspierać prawidłowy rozwój kręgosłupa.

W pianie Biogreen zastosowano naturalny olejek rycynowy, chroniący przed roztoczami, zarodnikami pleśni i grzybami. Górną warstwę materaca stanowi piana Polargel, która zapewnia suchy mikroklimat na całej jego powierzchni.

materac-baby-natur-pl

Materac wyposażono w zdejmowalny pokrowiec Lyocell, który można prać w temperaturze 60°C. Bazą pokrowca jest naturalna tkanina z celulozy drzewnej, doskonale odprowadzająca wilgoć. Jest ona idealna dla dzieci, które pocą się w trakcie snu.

Zapoznaj się z parametrami materaca BABY NATUR PL

Materac BABY SWISS PL

Zaawansowany technologicznie materac wykonany jest ze specjalnej, naturalnej piany AventO2. Piana jest niewrażliwa na wilgoć i temperaturę, a roztocza czy zarodniki pleśni nie mają w niej warunków do rozwoju.

materac-baby-swiss-pl

Zdejmowalny pokrowiec Lavander nasączono naturalną lawendą. Tym samym tkanina pokrowca jest antybakteryjna i bardzo higieniczna. Lawenda działa kojąco na układ nerwowy dziecka, dzięki czemu będzie spać ono spokojniej. Pokrowiec można prać w temperaturze 60°C.

CZYTAJ:  Jak uniknąć sennych koszmarów? Sprawdzone pomysły i rozwiązania do sypialni

Zapoznaj się z parametrami materaca BABY SWISS PL

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ