kiedy-wybrac-miekki-a-kiedy-twardy-materac

Kiedy wybrać miękki, a kiedy twardy materac?

Każdy, kto wybiera materac, staje przed dylematem – jaki model wybrać? Czy lepszy będzie twardy, czy miękki materac? Na jaki się zdecydować? Podpowiadamy, co dokładnie oznacza twardość materaca i jak szybko sprawdzić, który materac będzie najlepszy w Twoim przypadku!

Źle dobrany materac to nie tylko niewygodne łóżko, ale także ryzyko potencjalnych problemów zdrowotnych dla jego użytkownika. Dlatego też przed dokonaniem zakupu należy dokładnie zastanowić się nad parametrami materaca, a zwłaszcza nad jego twardością.

Dla kogo twardy materac? Zalety i wady

Skąd się dowiedzieć, jak twardy jest materac? Mówią o tym symbole twardości, które znajdziesz przy opisie każdego modelu. H1 to materac miękki, H2 – średnio miękki, H3 – średnio twardy, a H4 – twardy. Dobierając materac, musisz przede wszystkim uwzględnić swoją wagę. Jeśli ważysz od 70 do 110 kg – wybierz materac średnio twardy. Jeśli Twoja waga to więcej niż 110 kg – powinieneś kupić materac twardy, który nie będzie dawał uczucia zapadania się ciała i zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.

Twardsze materace są także polecane osobom młodszym oraz tym, które wolą bardziej spać na plecach lub brzuchu, niż na boku. To również sprawdzone rozwiązanie dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Twardość trzeba dobierać niezwykle starannie, ponieważ zbyt twardy materac oznacza nie tylko mniejszy komfort snu, ale też nadmierny ucisk naczyń krwionośnych, a w konsekwencji – uczucie cierpnięcia rąk i nóg.

Miękki materac – kto powinien go kupić?

Materac o miękkości H1 (czyli materac miękki) przeznaczony jest przede wszystkim dla osób o wadze do 50 kg. Jeśli ważysz od 50 do 70 kg, lepszym rozwiązaniem będzie wybór materaca o twardości H2, czyli średnio miękkiego. W przypadku osób starszych, nawet przy większej wadze, warto wybrać materac o mniejszej twardości. Seniorzy znacznie mocniej odczuwają nacisk ciała, tak więc twardszy materac będzie dla nich zdecydowanie mniej komfortowy.

CZYTAJ:  Lateks naturalny – bardzo częste kłamstwo w ustach sprzedawców

Materac o mniejszej twardości polubią też ci, którzy wolą spać na boku, a nie na plecach lub brzuchu. Jeśli w nocy często zmieniasz pozycję, lepszym pomysłem będzie materac o mniejszej twardości, który zapewni Ci większe uczucie komfortu.

Miękki, średnio twardy czy twardy? Materace dla różnych użytkowników

Jeśli ważysz do 70 kg, dobrym wyborem będzie np. średnio miękki (H2) materac Viscogreen, zbudowany z dwóch włoskich pianek, specjalnie formowanych dla uzyskania efektu siedmiu stref twardości. Górna i dolna warstwa tego materaca to piana termoelastyczna, która doskonale adaptuje się do naturalnych krzywizn ludzkiego ciała, zapewniając mu amortyzację podczas snu.

Dla tych, którzy woleliby nieco twardszy materac, polecamy model Natur Biogreen o twardości H3. To komfortowy i nowoczesny materac wysokoelastyczny. Ergonomiczna budowa sprawia, że powierzchnia materaca bardzo dobrze dostosowuje się do krzywizn ciała. Jego podstawą jest piana Biogreen, produkowana przy użyciu olejku rycynowego. Dzięki temu jest naturalnie antybakteryjna, a przy tym odporna na odkształcenia.

Jeśli potrzebujesz materaca o najwyższej twardości H4, dobrym rozwiązaniem będzie materac Beast Lavender. Wytrzymuje on nacisk do 180 kg dla pojedynczego użytkownika i 360 kg w przypadku dwóch osób. Materac charakteryzuje się twardym rdzeniem oraz dwiema komfortowymi i przewiewnymi pianami Neroli i Greengel na powierzchni, które zapewniają komfort snu. Tym samym obalony zostaje mit, że twardy materac nie może być wygodny.

Znakomitym rozwiązaniem jest także materac Lavender Duo, który oferuje dwie strefy – miększą, dla użytkownika o wadze do 80 kg, i twardszą, dla osoby ważącej od 90 do nawet 140 kg.

Jeśli masz wątpliwości, jaki materac wybrać, odwiedź sklep Wysypiamsie.pl. Możesz tutaj skorzystać z pomocy wirtualnego doradcy, który udzieli Ci rad dotyczących twardości materaca oraz innych parametrów.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ