roślinne pokrowce na materace

Lawenda, aloes, a może oliwa? Roślinne pokrowce na materace

1

Każdego dnia stykamy się z dziesiątkami substancji chemicznych – konserwanty i polepszacze w jedzeniu, aldehydy, siarczany, parabeny, glikole w kosmetykach i środkach czystości, a nawet sztuczne włókna w odzieży, które wpływają drażniąco i alergicznie na skórę. Aby zdrowo spać firma Materasso wprowadziła do swojej oferty kilka modeli pokrowców, które dzięki wzbogaceniu składu naturalnymi włóknami, olejkami bądź ekstraktami z roślin, pozwalają dbać o ciało i zdrowy sen w zgodzie z Matką Naturą. Jak działają roślinne składniki w pokrowcach na materace?

Naturalne olejki aromatyczne i ekstrakty w pokrowcach na materace

Bambusowy pokrowiec na materac z absorpcją wilgoci

Włókno bambusa, które wykorzystano w pokrowcu Bamboo, to naturalnie pozyskiwany izolator mikroorganizmów. Ma zdolność redukcji i niszczenia alergenów, dzięki czemu jest idealny dla wszystkich osób z problemami alergicznymi. Bambus ma też zdolność absorpcji wilgoci. Pokrowiec z bambusem w naturalny sposób odbiera nadmiar wilgoci, jaki wytwarza się podczas snu i zapewnia zdrowy, nieprzerywany wybudzeniami, higieniczny sen.

Olejek lawendowy w pokrowcu na materac

Lawenda już od wieków znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Jej zapach uspokaja i redukuje stres. Dzięki zawartości olejków z lawendy pokrowiec Lavender (zawierający ekstrakt z lawendy zamknięty w mikrokapsułkach), relaksuje, odpręża i sprawia, że nasz sen jest bardziej łagodny i rzadziej się wybudzamy. Dodatkowo zapach lawendy działa odstraszająco na insekty, co docenia się głównie wiosną i latem, kiedy dzięki zastosowaniu pokrowca Lavender wyraźnie spada ilość złośliwie bzyczących nam nad głową much i komarów. Warto dodać, że pokrowiec ten jest również polecany alergikom ze względu na antybakteryjne właściwości lawendy.

CZYTAJ:  Olejek lawendowy w stelażach materacy i jego właściwości

roślinne pokrowce na materace

Pokrowiec na materac AloeVera z aloesem

Zawierający ekstrakty z aloesu pokrowiec to prawdziwe domowe SPA. Aloes ma dość szczególne właściwości. Poprawia odporność i stabilizuje układ immunologiczny, działa bakteriobójczo, a przede wszystkim wspiera regenerację skóry. Maści z aloesem poprawiają stan skóry po oparzeniach, zmniejszają zbliznowacenia i przyspieszają proces gojenia. Stosuje się go nawet przy odleżynach. Aloes również nawilża i poprawia kondycję skóry. Zawarty w pokrowcu AloeVera wyciąg z aloesu to aminokwasy, enzymy i substancje mineralne, które pozwalają szybciej regenerować się skórze i poprawiać jej stan.

CZYTAJ:  Srebro - zdobi oraz chroni zdrowie człowieka

Pokrowiec na materac Oliva z naturalna oliwką z oliwek

Nowy pokrowiec w ofercie Materasso z ekstraktem z oliwek to ukłon w stronę zdrowej, dobrze nawilżonej skóry. Zamknięta w mikrokapsułkach oliwa stopniowo uwalnia swoje dobroczynne składniki, a skóra staje się dzięki temu bardziej nawilżona, uelastyczniona i odporna na mikrouszkodzenia. Materac działa przez całą noc podczas naszego snu.

Wszystkie pokrowce z naturalnymi olejkami i ekstraktami można prać w temperaturze do 60o i nie tracą one swoich właściwości.

CZYTAJ:  Natura w naszej sypialni

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ