materac na problemy z krążeniem

Jaki materac będzie dobry na problemy z krążeniem?

Dotyczą Cię problemy z krążeniem krwi? To tak jak wielu ludzi. Nie wszyscy z nich mają jednak świadomość tego, jak ważny w takim przypadku jest wybór dobrego materaca do spania. Ciało wymaga właściwego traktowania także podczas snu. Zatem: jaki materac kupić strong>na problemy z krążeniem?

Nieodpowiednie krążenie krwi

Nieprawidłowy przepływ krwi skutkuje wieloma objawami, a jednym z nich są te dotyczące kończyn – zimne stopy i dłonie, obrzęki, skurcze oraz bóle. Prawidłowo dobrany materac zapewnia nie tylko spokojnie przespaną noc, ale też regenerację ciała oraz pomoc przy dolegliwościach bólowych i schorzeniach. Przy problemach z krążeniem krwi niezwykle istotne jest zapewnienie komfortowych warunków do odpoczynku i snu. Zwłaszcza że sen chroni i pozytywnie oddziałuje na układ krwionośny. I tu pojawia się pytanie o to, który materac będzie najlepszy na problemy z krążeniem. Na rynku jest przecież wiele rodzajów, a nie wszystkie z nich zapewnią Ci takie same korzyści.

Odpowiedni materac na problemy z krążeniem

Materac, który ma zapewnić Ci komfort snu, odprężenie i zrelaksowanie, musi mieć odpowiednią twardość. Za miękki nie będzie stanowił wystarczającego podparcia dla kręgosłupa. Natomiast za twardy będzie powodował nacisk na ciało, co uniemożliwi swobodny przepływ krwi. Dlatego odpowiedź na pytanie o najwłaściwszy materac dla osób z problemami krążenia jest jedna – materac z pianki termoelastycznej. Dlaczego? Ponieważ pianka termoelastyczna sprawi, że Twoje ciało nie będzie poddawane naciskom, w związku z czym nic nie będzie blokowało cyrkulacji krwi. To zasługa idealnego dopasowywania się pianki do użytkownika. Pod wpływem jego temperatury oraz ciężaru pianka zwiększa swoją elastyczność i miękkość. Co sprawia, że wszystkie krzywizny ciała są dokładnie otulone, dzięki czemu sylwetka jest idealnie podparta.

CZYTAJ:  5 prostych sposobów na to, jak odświeżyć materac

Odpowiedni model materaca

Materac termoelastyczny jest bardzo częstym wyborem klientów, nie tylko jako remedium na problemy z krążeniem. Dobrze dobrany model z pianki termoelastycznej to taki, który będzie po prostu wygodny. A dodatkowo świetnie odciąży kręgosłup, mięśnie oraz stawy. Ponieważ posiada nieskończenie wiele punktów podparcia, ciężar ciała rozłożony będzie równomiernie na całej jego powierzchni. W takich warunkach kręgosłup może przyjąć pożądaną, naturalną pozycję – linii prostej przy ułożeniu się w pozycji na boku. Pianka termoelastyczna jest sprężysta, higieniczna i zapewnia wentylację materaca. Odznacza się też dużą żywotnością – jest trwała i odporna na odkształcenia. I co oczywiste – gwarantuje niezwykłą wygodę. Jak model Galaxy Viscostar Materasso, w którym blok pianki termoelastycznej ma cztery centymetry wysokości. O komforcie, jaki zapewnia, najlepiej przekonać się na własnym ciele.

Jednak nie zawsze materace termoelastyczne są tutaj najlepszym wyborem. Np. w przypadku osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze, zupełnie lepszym rozwiązaniem są materace wykorzystujące pianki wysokoelastyczne. Na szczególną uwagę zasługują wtedy piany produkowane w oparciu o olejki lawendowe np. Swiss Magic, a najlepszym rozwiązaniem będą materace wykorzystujące nowoczesne piany żelowe, jak materac Neroli Energy. Materace te bardzo dobrze podpierają ciało na całej jego powierzchni, redukują naciski do minimum, a jednocześnie zapewniają najwyższą przewiewność na powierzchni materaca. Dzięki temu chory nie przegrzewa się ani wyziębia, a temperatura na powierzchni materaca nie utrudnia mu zasypiania.

CZYTAJ:  Materac przeciwodleżynowy

Właśnie dlatego warto odwiedzać i rozmawiać z pracownikami profesjonalnych salonów z materacami. Unikniemy w ten sposób negatywnych działań źle dobranych materaców. Zachęcamy do rozmowy, do zadawania pytań, zgodnie z maksyma, iż kto pyta – ten nie błądzi. Stawiając na profesjonalizm i poprawę komfortu życia człowieka, należy przede wszystkim nie szkodzić dodatkowo.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ