materac dla dwojga Spinal Duo

Materac Spinal Duo – sprawdź potrójną moc wygody dla dwojga

Kupowanie materaca, z którego będą korzystać dwie osoby, nierzadko stanowi wyzwanie. Każdy ma bowiem inne preferencje co do twardości materaca, inną budowę ciała i wagę. Materac Spinal Duo od Materasso zapewnia i wygodę, i dopasowanie do dwóch różnych potrzeb. Poznaj jego siłę zapewniania komfortowego odpoczynku!

Ty lubisz spać na miękkim łóżku, a Twoja druga połówka wręcz odwrotnie? Jeśli myślisz, że już nigdy się nie wyśpicie, jesteś w błędzie. Sprawdź, jak materac Spinal Duo może rozwiązać ten problem.

Materac Spinal Duo – co musisz o nim wiedzieć?

Piankowy materac Spinal Duo to nowoczesny model wysokoelastyczny. Został stworzony dla par, którym zależy na zróżnicowaniu powierzchni materaca pod względem stopnia twardości. Taką dywersyfikację uzyskano dzięki specjalnemu systemowi nacięć pianki. Miękka połowa materaca Spinal Duo wyrażona jest symbolem H2 i przeznaczona dla osób o wadze od 60 do 110 kg, a twardsza połowa ma symbol H3 – dla użytkowników o wadze między 110 kg a 150 kg. Dodatkowo wspomniany system nacięć pianki sprzyja rozluźnieniu mięśni wokół kręgosłupa, niwelując wzajemne naciski dysków. Na straży odprężenia mięśni i stawów całego ciała, poprzez odpowiednie ich podparcie, stoją tak naprawdę wszystkie pianki wykorzystane w tym materacu. A użyto ich aż 3.

Potrójna moc, czyli z jakich pianek składa się Spinal Duo

Pianka Greengel

Na samej górze materaca Spinal Duo znajduje się wysokoelastyczna pianka Greengel (pianka lodowa), której zadaniem jest termoregulacja. Ta inteligentna pianka gromadzi ciepło, aby nie dopuścić do przegrzania ciała użytkownika, a żeby nie doprowadzić do jego wyziębienia – oddaje je w odpowiednim momencie. Dzieje się to dzięki zawartemu w niej specjalnemu żelowi. Jeśli pocisz się w nocy, albo jest Ci za zimno – z pomocą przychodzi „inteligentny” materac. Letnie upały i zimowe mrozy nie będą Ci już straszne. Pianka Greengel jest przy okazji przewiewna, co skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii, pleśni czy grzybów.

CZYTAJ:  Zakup materaca w sklepie stacjonarnym

Pianka Nightfly

Środkową częścią materaca Spinal Duo jest włoska pianka Nightfly – to właśnie ona zawiera specjalistyczne nacięcia różnicujące twardość na połowach materaca. Pianka Nightfly tworzona jest na bazie wody, dzięki specjalnej metodzie jej rozpylania. Jest niezwykle elastyczna, odporna na deformacje i w odpowiedni sposób podpiera całe ciało.

Zimna pianka

Najniżej położoną warstwą w materacu Spinal Duo jest zimna pianka o wysokiej gęstości 45kg/m3. Cechuje ją duża wytrzymałość na codzienne użytkowanie, która pozwala cieszyć się materacem przez długie lata. Bardzo dobrze stabilizuje ciało użytkownika podczas snu, a także jest solidną podstawą dla pozostałych dwóch warstw pianek.

Jaki pokrowiec dołączony jest do tego materaca?

Materac Spinal Duo został umieszczony w pokrowcu Thermobalance wykonanym z nowoczesnej tkaniny o włóknach CUSTOMOOD. Mają one zdolność regulowania temperatury ciała śpiącej osoby. Jak do tego dochodzi? Poprzez otwieranie lub zamykanie struktury włókien. Jeśli temperatura i wilgoć skóry stają się wyższe, to włókna się otwierają, aby móc je pochłonąć. Kiedy nastąpi zmniejszenie ciepłoty i odparowanie wilgoci – włókna znów się zamykają. Pokrowiec znacząco zmniejsza ryzyko przerywania faz snu na sutek nagłego wybudzania się z powodu zbyt wysokiej lub za niskiej temperatury ciała. Zapewnia świeżość i higienę podczas odpoczynku. Aby wzmocnić czystość pokrowca, jak i całego materaca, można go z łatwością zdjąć i wyprać w temperaturze 60°C, która sprzyja pozbyciu się bakterii i roztoczy.

Odpoczynek skrojony na miarę

Materac Spinal Duo dostępny jest w następujących rozmiarach: długości 200 cm i szerokości od 70 cm do 200 cm. Wszystkie zastosowane pianki są bezpieczne dla zdrowia – mogą z nich korzystać nawet alergicy. Co ważne, materac Spinal Duo posiada 7 stref twardości, które wpływają na jeszcze lepsze podparcie konkretnych części ciała w trakcie snu. Bo przecież sen powinien być komfortowy i zdrowy.

CZYTAJ:  Jak wybrać odpowiedni stelaż do łóżka? Dla dziecka, dorosłego, seniora

 

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ