materac dla sportowców, mężczyzna biegnący po schodach

Materac dla osób uprawiających sport

Jesteś aktywny fizycznie, dbasz o swoje ciało i chcesz zatroszczyć się o nie również w trakcie snu? Dobrze trafiłeś – podpowiadamy, jaki materac będzie najlepszy dla miłośników sportu.

Sen sportowca

Zacznijmy od początku. Aby osiągać optymalne wyniki, dobrze się czuć, mieć zdrowe i sprawne ciało należy być aktywnym fizycznie i zdrowo się odżywiać. To fakt. Ale niestety nie wszyscy pamiętają, jak ważny jest odpoczynek i relaks podczas aktywnego tygodnia. Szczególnie istotny jest sen – podstawa dla regeneracji ciała i umysłu. Wystarczająco długi i zdrowy sen jest kluczowy dla zachowania zdrowia i osiągnięcia wymarzonych, sportowych celów. A zdrowy i komfortowy sen zapewnia dobrze dobrany materac.

Materac sportowca

Materac musi podpierać całe ciało, z wszystkimi jego krzywiznami. Kręgosłup z kolei powinien pozostać w naturalnej linii prostej. Jeśli mięśnie i stawy nie będą podparte – zamiast się regenerować, będą intensywnie pracować. A nie o to tu chodzi. Powinno zależeć Ci na zapewnieniu ciału rozluźnienia, które nie będzie skutkować porannymi bólami szyi czy pleców. My polecamy materac z pianki termoelastycznej. Dlaczego? O tym poniżej.

Dopasowanie

Pianka termoelastyczna idealnie dopasowuje się do ciała – a jak pisaliśmy wcześniej, to istotne dla zdrowego snu. Pianka jest niebywale elastyczna i odporna na deformacje. Reagując na ciepłotę ciała i ciężar użytkownika, jeszcze bardziej zwiększa swoją elastyczność i plastyczność. Dzięki temu jeszcze lepiej potrafi dopasować się do krzywizn ciała. Sylwetka zostaje otulona przez piankę, przy jednoczesnym jej wsparciu.

Brak nacisku

Pianka termoelastyczna zapewnia wygodny sen, czyli taki, podczas którego nic nie będzie Cię uwierać. Cechuje ją bowiem minimalny nacisk na ciało. To sprawia, że przepływ krwi w Twoim ciele nie będzie zaburzony, a Ty nie przebudzisz się z uczuciem drętwiejących kończyn. Nie będziesz się także przewracał z boku na bok, aby znaleźć wygodną pozycję – bo to objaw niewygodnego materaca. Pianka termoelastyczna przynosi ukojenie dla zmęczonego sportem ciała.

CZYTAJ:  Materace bezpieczne dla zdrowia – certyfikaty

Higiena

Zdrowy sen to także sen w odpowiednich warunkach. Dbając o zdrowie i dobre samopoczucie, zadbaj też o higienę snu. Pomoże Ci w tym pianka termoelastyczna, która utrudnia pojawienie się i namnażanie drobnoustrojów, bakterii, pleśni i grzybów. Także roztocza z trudem się w niej kumulują. A wszystko to dzięki jej otwartokomórkowej strukturze, zapewniającej cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz materaca. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest łączenie tutaj np. pianki termo z pianami żelowymi jak np. w modelu Magnifico Polargel, gdzie górną warstwę stanowi piana Greengel, doskonale regulująca mikroklimat na materacu, a jednocześnie przyspieszająca proces regeneracji skóry, a środkową warstwę idealnie dopasowującą się do ciała pianę Mind Foam.

Zdrowy sen to zdrowe ciało. A w zdrowym ciele, jak wiadomo – zdrowy duch 🙂 Materasso ma w swojej ofercie wiele rodzajów materacy z pianki termoelastycznej, które pomogą wesprzeć Twoje ciało.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ