materac dla studenta

Materac idealny dla studenta?

5

Właśnie rozpoczynasz studia lub jesteś w ich trakcie? Szukasz dobrego materaca, bo wiesz, że jego dopasowanie jest ważne dla zdrowego i komfortowego snu? Wspaniale! Z tego artykułu dowiesz się, jaki materac jest wygodny, trwały i za rozsądne pieniądze. Czyli… idealny dla studenta!

Materac dla studenta

Nieważne, ile masz lat i czym się zajmujesz. Każdy potrzebuje odpowiedniego materaca. Tylko dobrze dobrany umożliwi efektywny nocny odpoczynek. A ten jest istotny szczególnie dla studentów. Aktywny dzienny tryb życia, a często i nocny, dużo nauki i zmęczenia – to wszystko sprawia, że organizm potrzebuje regeneracji. Zdrowy sen to jej podstawa. To też wymóg, aby prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. Choć studencki budżet jest często ograniczony, na dobrym materacu nie warto oszczędzać. Dlaczego? Materac to zakup na kilka lat, nie tylko na czas studiowania. Materac dla studenta to oczywiście miejsce odpoczynku, ale też narzędzie wspierające ciało. Właściwe podparcie kręgosłupa i całej sylwetki gwarantuje zdrowy sen, energię i koncentrację oraz brak dolegliwości bólowych.

Materac piankowy

Wiadomo, że sen snowi nierówny. Najważniejszą cechą dobrego snu jest jego jakość, nie długość. A żeby jakość odpoczynku była wysoka i mogła przynieść pożytek dla organizmu – muszą być zapewnione odpowiednie warunki. Jednym z nich jest oczywiście odpowiednio dobrany materac. Co to znaczy? To nic innego, jak materac idealnie dobrany do wagi ciała, jego krzywizn i ogólnych potrzeb oraz preferencji użytkownika. Nie może być za miękki ani też za twardy. W zbyt miękki materac ciało będzie się zapadać, a za twardy nie zapewni odpowiedniego podparcia ciału. A o to podparcie właśnie tu chodzi – kręgosłup musi być dobrze podtrzymany i układać się w naturalnej linii prostej. Materace, które świetnie wspierają kręgosłup, ale też całą sylwetkę, to materace piankowe. Pianki wysokoelastyczne dostosowują się do kształtu i ciężaru ciała, zapewniając komfort i odciążenie mięśni i stawów. Pianki termoelastyczne mają dodatkową zdolność reagowania zwiększeniem elastyczności w reakcji na ciepłotę ciała.

CZYTAJ:  Materac idealny dla studenta?
”]

Materac antybakteryjny

Również odpowiednie warunki otoczenia sprzyjają spaniu w komforcie. Im higiena materaca, na którym śpimy, jest wyższa, tym sen ów jest lepszy. Utrzymanie materaca w czystości jest istotne także z racji na przeprowadzki, które podczas studiowania są dość częste. Dlatego materac, który posiada właściwości ograniczające rozmnażanie się bakterii w jego wnętrzu, jest świetnym wyborem dla studentów. >Materace antybakteryjne, bo o nich mowa, są odporne na wilgoć, ciepło i alergeny. Niwelują powstawanie i gromadzenie się drobnoustrojów, roztoczy, grzybów i pleśni. Dzięki możliwości wyprania zdejmowanego pokrowca jeszcze łatwiej utrzymać je w czystości.

Połączeniem zalet wysokoelastycznej pianki i antybakteryjnych właściwości – dzięki nasączeniu leczniczym preparatem Santized – jest materac Antibacterial Materasso. Dobrym rozwiązaniem będą też materace lateksowe, jak np. materac Premier Biospring. Jednak, jeżeli dysponujemy większym budżetem warto jednak zwrócić uwagę na materace produkowane w oparciu o naturalne oleje roślinne, jak np. materac Natur Biogreen i materac Swiss Magic. Zdecydowanie nie warto inwestować w niezbyt trwałe materace bonellowe.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ