materac na lato, kapelusz i okulary na żółtym tle

Materac idealny na lato

Lato to ulubiona pora roku wielu z nas. To piękna pogoda, wakacje i radosna atmosfera. Jednak za wysokie temperatury na termometrze są często problematyczne dla normalnego funkcjonowania w ciągu dnia. Tak samo jest w nocy – pocimy się i przegrzewamy. Nic przyjemnego. Ale można temu zaradzić. Jak? Materacami o specjalnych właściwościach.

Sen nocy letniej

Komfortowy sen to nie tylko odpowiednia temperatura w sypialni, szczególnie podczas upałów, ale także odpowiednia temperatura naszego ciała podczas snu. Istnieje bowiem prosta prawda, że kiedy jest nam za gorąco i pocimy się, wówczas się wybudzamy. A sen nie jest tak przyjemny i efektywny, jak mógłby być. Na szczęście Materasso ma w swojej ofercie materace, które składają się z pianek idealnych na lato. Dlaczego? Ponieważ zapewniają ciału idealną temperaturę podczas snu! Wszystkie te pianki mają otwartokomórkową strukturę, dzięki czemu są przewiewne i nie gromadzą w sobie wilgoci. Jest ona bowiem odprowadzana na zewnątrz materaca, dlatego skóra ma dostęp do świeżego powietrza i mniej się poci. Jakie jeszcze właściwości idealne na upały mają pianki Materasso?

Pianka Greengel

To wysokoelastyczna, lodowa pianka o właściwościach termoregulacyjnych. Ta inteligentna pianka zawiera w sobie żel, który zbiera i przechowuje ciepło. Dzięki temu Twój organizm nie będzie się przegrzewać podczas snu. Pianka pomaga więc w utrzymaniu optymalnej temperatury ciała użytkownika. A komfort termiczny jest kluczowy dla spokojnego odpoczynku. Tę piankę znajdziesz w materacach Materasso: Thermogel, Comfort Dynamic i Neroli Energy.

Dowiedz się więcej o piance Greengel

Pianka Thermo Silver

To termoelastyczna pianka, która pod wpływem ciepłoty ciała i jego ciężaru zwiększa swoją miękkość i elastyczność. Tym samym jeszcze dokładniej dopasowuje się do krzywizn sylwetki. Pianka ta posiada w swojej strukturze mikrokapsułki PCM (Phase Materials Change), które wiążą w sobie energię cieplną wskutek zmiany stanu skupienia. Mikrokapsułki stają się miększe, ponieważ kumulują w sobie nadmiar ciepła pochodzący od użytkownika. A jego skóra pozostaje sucha. Pianka ta występuje w materacu Thermo Silver.

CZYTAJ:  Co zrobić, gdy materac jest za twardy?

Piana Airgel

To nowoczesna pianka wysokoelastyczna, o wysokiej przewiewności i zdolności odbioru nadmiaru ciepła wydzielanego przez ciało człowieka. Dzięki swoim zdolnościom termoregulacyjnym skutecznie zapobiega nie tylko przegrzewaniu, ale także wyziębianiu się podczas snu. Tego typu rozwiązanie znajdziemy np. w materacu Natura Airgel.

Warto zastanowić się przy zakupie materaca, czy będzie on współpracował z naszym ciałem w pełni – nie tylko pod względem ergonomii, ale także termoregulacji.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ