Materac pocket, multipocket czy hybryda?

Współczesny rynek materaców jest niezwykle zróżnicowany, przez co wybór odpowiedniego modelu może stanowić nie lada wyzwanie. Dla użytkownika decydującą kwestią powinno być dopasowanie materaca do wagi, czyli dobranie stosowniej twardości. Warto wiedzieć, że najprostszy podział materaców zakłada trzy typy: piankowe, sprężynowe i hybrydowe. A poniższy artykuł przybliży nieco dwa ostatnie rodzaje: sprężynowe (kieszeniowe) oraz hybrydowe.

Materace pocket

Materace sprężynowe (kieszeniowe) podzielone są na podgrupy. Kryterium podziału jest liczba sprężyn umieszczonych na 1 metrze kwadratowym materaca. Do grupy pierwszej należy wariant pocket. Zazwyczaj posiada takich sprężyn 256 na metr kwadratowy (przy czym w tańszych modelach bardzo często jest ich po prostu mniej), dzięki czemu plecy są dobrze podparte, a ciało swobodnie się układa. Oprócz tego ułożenie sprężyn w siedem stref sztywności zapewnia zdrowy i wygodny wypoczynek.

Te modele są najtańsze wśród materacy kieszeniowych, dlatego opłaca się zastanowić nad ich kupnem, kiedy budżet jest ograniczony. Warto zwrócić uwagę na materac Primator Bio-Ex Royal czy materac Premier Bio-Ex Luxus.

  • Materac Primator Bio-Ex Royal to wygodny, dwustronny materac ortopedyczny z atestem medycznym. Komfort użytkowania dodatkowo podnosi obustronnie przewiewna lateksowa płyta.Materac jest dostępny w trzech stopniach twardości H2, H3 oraz H4. Posiada antyalergiczny pokrowiec Lyocell z możliwością prania w temperaturze nieprzekraczającej 60°C.

materac pocket

  • Materac Premier Bio-Ex Luxus to wysokiej jakości dwustronny materac o właściwościach prozdrowotnych, obłożony pianką o podwyższonej elastyczności PUR. Materac dostępny jest w dwóch twardościach do wyboru: H2 i H3. Posiada pokrowiec Aloe Vera, który można z łatwością zdjąć i wyprać w temperaturze nieprzekraczającej 60°C.

materac typu pocket, kieszeniowy

Materace multipocket

Materace z systemem multipocket są już nieco droższe, ale za to mają więcej punktów podparcia ciała – aż 508 sprężyn na 1 metrze kwadratowym. Dzięki temu materac dokładniej dopasowuje się do ułożenia użytkownika. Dzięki wyższej elastyczności punktowej multipocket będzie doskonałym rozwiązaniem dla par, w których między partnerami jest duża różnica wagowa. Dobrymi przykładami takich materacy są Admiral Bio-Ex Exclusive oraz Amerika.

  • Materac Admiral Bio-Ex Exclusive jest materacem rehabilitacyjnym, kieszeniowym, z systemem 1 000 sprężyn, które zostały podzielone na siedem stref sztywności. Zastosowane w materacu naturalne pianki Viscogreen oraz Biogreen sprawiają, że Admiral Bio-Ex Exclusive lepiej dopasowuje się do zmian pozycji użytkownika. Materac jest dostępny w dwóch różnych twardościach: H2 oraz H3.
CZYTAJ:  Lawenda, aloes, a może oliwa? Roślinne pokrowce na materace

  • Materac Amerika to materac ortopedyczny, kieszeniowy typu multipocket. Płyty lateksu, którymi obłożony jest materac zwiększają odczucie elastyczności oraz zapewniają właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne. Dostępny w dwóch stopniach twardości H2 – średnim i H3 – twardym. Nowoczesny pokrowiec Lyocell pikowany innowacyjną pianą Airgel o właściwościach termoregulacyjnych, zapewnia także znacznie lepszy komfort termiczny podczas snu.

Materace hybrydowe

Materace hybrydowe to połączenie najlepszych właściwości materacy sprężynowych i piankowych. Taka kompozycja to doskonała opcja dla niezdecydowanych. Dzięki temu hybrydy są uniwersalne i skierowane do wszystkich użytkowników – niezależnie od wagi czy wzrostu. Ponadto każdy materac zawiera szereg kanałów wentylacyjnych, które wspomagają przepływ powietrza. Oto dwa przykłady materacy hybrydowych od Materasso:

  • Materac Da Vinci Duo Side to dwustronny materac hybrydowy, posiadający system 1 000 sprężyn i mikrosprężyn. Zastosowane tutaj wysokiej jakości szwajcarskie piany EvoPoreHRC, oraz piana Lavender i piana termo idealnie współpracują z rozbudowanym systemem sprężyn, dając solidne podparcie i odpowiednie dostosowanie się do anatomicznych kształtów Użytkownika. Materac posiada pokrowiec Biorytmic, który można prać ręcznie w 30°C.

  • Materac Hybrid Oxygen to materac wyposażony w dwie powierzchnie o różnym stopniu twardości, wykorzystujący siedmiostrefowy wkład sprężyn kieszeniowych oraz pianki Eliocell i Oxygen – ultranowoczesnej piany o doskonałych zdolnościach adaptacji do ciała. Dostępny jest w antyalergicznym pokrowcu Algua z możliwością prania w temperaturze nieprzekraczającej 60°C.

Jeśli wciąż wahasz się, który z tych materacy wybrać, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci!

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ