materac termoregulacyjny, jak wybrać materac

Materac termoregulacyjny – na który się zdecydować?

Jedną z najskuteczniejszych metod na poradzenie sobie z bezsennością spowodowaną złą temperaturą jest wybór materaca termoregulacyjnego. Zapewnia on odpowiedni komfort podczas snu.

Co to jest termoregulacja?

Termoregulacja to zdolność polegająca na utrzymywaniu stałej temperatury ciała w warunkach zmiennej temperatury otoczenia. Jeśli jest ona na nieodpowiednim poziomie, to może powodować nieprzyjemne konsekwencje, takie jak np. wybudzanie się ze snu przez przegrzewanie się czy wychładzanie, co prowadzi do rozdrażnienia i zmęczenia.

Jaki materac wybrać?

Materac termoregulacyjny powinien odznaczać się świetną wentylacją, co nie tylko wpłynie na komfort snu, ale także zapobiegnie rozwojowi grzybów i pleśni. Warto także zwrócić uwagę na pokrowiec, który musi być wykonany z naturalnych i trwałych materiałów, odpornych na częste czyszczenie.

Idealnym przykładem będzie materac Comfort Dynamic, oferujący optymalny mikroklimat snu. Górną warstwę materaca stanowi włoska piana Greengel, zawierająca w swojej strukturze cząstki żelu o działaniu chłodzącym. Dzięki temu rozwiązaniu śpiący człowiek odczuwa komfort termiczny na bardzo wysokim poziomie. Ta technologia wspaniale sprawdza się podczas wysokich, letnich temperatur. Środkową warstwę materaca stanowi piana Nightfly, która jest przewiewna i antyalergiczna. Odpowiada także za lepszą sprężystość i elastyczność punktową produktu. Fundament materaca to piana Eliocell Hard, mająca specjalne kanały powietrzne, aby łatwiej dochodziło do wymiany nagrzanego powietrza. Produkt posiada pokrowiec stworzony z tkaniny Lyocell 3D, który doskonale wchłania wilgoć z ciała śpiącego człowieka i szybko schnie.

Drugim równie godnym polecenia materacem jest model Thermo Silver. Za proces termoregulacji odpowiada tu piana Thermosliver składająca się z milionów mikrokapsułek PMC – Phase Materials Change. Mikrokapsułki posiadają zdolność pochłaniania ciepła wydzielanego przez organizm. W trakcie tego procesu miękną i pozwalają pianie dostosować się do naturalnych krzywizn ciała ludzkiego. Jednocześnie utrzymują optymalną temperaturę na powierzchni materaca, dzięki czemu użytkownik może spokojniej spać. Działanie termoregulacyjne wzmacnia pokrowiec Silk Touch, którego tkanina jest nie tylko delikatna dla skóry, ale także antyalergiczna.

CZYTAJ:  Jaki materac dla niemowlaka wybrać?

Idealne warunki termiczne – o czym jeszcze warto pamiętać?

Aby poprawić dodatkowo komfort snu, należy regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym śpimy, i zmienić pościel na satynową, która jest bardzo przewiewna. Pamiętaj, że dobry sen wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia, dlatego warto zainwestować w odpowiedni materac z regulacją temperatury.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ