materace z pianki termoelastycznej

Prawdy o materacach z pianki termoelastycznej

3

Pianka leniwa, visco, pianka z pamięcią lub po prostu termoelastyczna –  kto raz na niej spał, prawdopodobnie będzie chciał to powtórzyć. Materace z tej pianki mają wyjątkowe właściwości, dzięki którym znakomicie współpracują z ludzkim ciałem. Wiesz o niech wystarczająco dużo? Poznaj cztery podstawowe fakty o materacach termoelastycznych.

Materac z pianki termoelastycznej ma nieskończenie wiele punktów podparcia

Na materacu z pianki termoelastycznej ciało użytkownika układa się równomiernie i stabilne na całej jego powierzchni. Dzięki plastyczności uzyskiwanej w kontakcie z ciepłem i ciężarem ludzkiego ciała, precyzyjnie dopasowuje się do budowy anatomicznej użytkownika. Dokładnie podtrzymuje nie tylko wszystkie odcinki kręgosłupa, ale też całą sylwetkę. Tak otulająca pianka tworzy coś w rodzaju odlewu ciała, który znakomicie je podpiera i odciąża. Sen na materacu o takich właściwościach zapewnia duży komfort i szybszą regenerację organizmu. To zdrowie nie tylko dla Twojego kręgosłupa, ale także dla stawów kolanowych.

Materac z pianki termoelastycznej jest polecany dla osób z dolegliwościami bólowymi

Jeśli uskarżasz się na bóle pleców, bioder, karku lub ramion, warto rozważyć zakup materaca z pianki termoelastycznej. Ponieważ pianka reaguje na ciepło i wagę ciała, idealnie dostosowuje się do naszej budowy anatomicznej, a tym samym zmniejsza ucisk na ciało. Brak nacisków materaca na ciało, równomiernie rozłożony ciężar ciała i jego pełne rozluźnienie poprawiają krążenie krwi. To wszystko zapobiega też dolegliwościom związanym z długotrwałym leżeniem. Jest to szczególnie ważne u osób przewlekle chorych, narażonych na powstawanie odleżyn. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać odpowiedni model do schorzenia, na który cierpimy. Dlatego warto porozmawiać ze sprzedawcą, także o swoich problemach zdrowotnych.

Materac z pianki termoelastycznej jest idealny do podwójnego łóżka

Pianka termoelastyczna jest świetnym wyborem do łóżka, na którym śpią dwie osoby. Amortyzuje ona ruchy, dlatego zmiana pozycji jednej z osób nie będzie odczuwana przez drugą. Pianka ugina się tylko w miejscach nacisku, bez nieprzyjemnego efektu falowania – tak zauważalnego w materacach sprężynowych czy na wersalkach. Dzieje się tak nawet przy różnej wadze partnerów. Materace termoelastyczne pomogą spać wygodnie, spokojnie i bez wybudzania wszystkim jego użytkownikom, nawet jeśli są to „wiercipięty”.

CZYTAJ:  Narkolepsja - chroniczna senność

Materac z pianki termoelastycznej jest dobry dla alergików

Sen wśród alergenów jest nie tylko trudny i niezdrowy, ale też nie niesie ze sobą odpoczynku i regeneracji. Wiele osób śpiących na materacu z pianki termoelastycznej zauważyło zmniejszenie się ich problemów z alergią. Pianka jest materiałem sztucznym i cechuje ją dobra cyrkulacja powietrza oraz skuteczne odprowadzanie wilgoci. W związku z tym jest złym środowiskiem dla rozwoju i namnażania się roztoczy, bakterii, wirusów i pleśni. Warto mieć na swój materac także pokrowiec, który można zdjąć i wyprać w wysokiej temperaturze. Brak alergenów to bowiem zdrowy i higieniczny sen.

Im wyższa gęstość pianki tym lepiej

Nie zawsze więcej oznacza lepiej. Tak samo jest z pianami. Na rynku nie brakuje wysokiej jakości pian o mniejszej gęstości i bardzo wysokich parametrach użytkowych. Oczywiście, większa gęstość wpływa przede wszystkim na trwałość piany, ale godzi też w parametr przepuszczalności powietrza.

CZYTAJ:  Rodzaje pianek stosowanych w materacach

 

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ