certyfikaty materacy

Materace bezpieczne dla zdrowia – certyfikaty

3

Każdy producent materacy zapewnia, że jego produkty są zdrowe i bezpieczne dla użytkowników. Dopiero jednak zewnętrzna, niezależna certyfikacja przeprowadzana przez upoważnione do tego instytucje daje pewność tego, że materace są faktycznie zdrowe. Jakie certyfikaty jakości i bezpieczeństwa dla materacy liczą się na rynku? 

Certyfikat Oeko-TexR Standard 100

Ten certyfikat jest wydawany przez Instytucje zrzeszone w Stowarzyszeniu Oeko-Tex (Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii Wyrobów Włókienniczych). W Polsce, za certyfikację odpowiada Instytut Włókiennictwa w Łodzi. Stowarzyszenie Oeko-Tez wprowadziło 25 lat temu (w 1992 roku) certyfikację STANDARD 100 Oeko-Tex, który jest międzynarodowym znakiem bezpieczeństwa wyrobów tekstylnych. Każdy materiał włókienniczy oznaczony tym certyfikatem to gwarancja tego, że nie zawiera on substancji mających negatywny wpływ na zdrowie człowieka, w tym: pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, chlorowanych parafin, związków perfluorowanych, chlorobenzenów, barwników alergizujących, policyklicznych węglowodorów aromatycznych PAH, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

CZYTAJ:  Hiperlordoza - jaki materac wybrać?

Aby otrzymać certyfikat każda próbka tekstylna musi przejść cały szereg bardzo wymagających badań jakościowych, a nawet badania zapachu.

Certyfikat jakości TUV Rheinland ISO 9001

TÜV Rheinland to instytucja, która została założona jeszcze w XIX wieku i która zajmuje się (między innymi) prowadzeniem badań w zakresie certyfikacji i audytowania wyrobów. Otrzymanie certyfikatu TÜV Rheinland ISO 9001 oznacza, że system zarządzania jakością w firmie spełnia najwyższe wymagania – w tym regularnie dokonuje pomiarów i ekspertyz jakości wyrobów oraz zadowolenia klientów.

CZYTAJ:  Materac piankowy czy lateksowy?

Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka

Opinia dotycząca produktów z różnych grup (głównie żywność, kosmetyki i detergenty oraz zabawki i przedmioty użytkowe), na temat bezpieczeństwa danego wyrobu dla małego dziecka. Materace dla dzieci Baby Comfort firmy Materasso posiadają pozytywną opinię Instytutu, która jest dowodem na to, że materac spełnia polskie normy bezpieczeństwa.

CZYTAJ:  Dlaczego zdrowy sen dziecka jest ważny dla jego rozwoju?

ECO Passport

Certyfikat ECO Passport wydawany przez niemiecki instytut Hohenstein to pewność tego, że produkt nie zawiera szkodliwych substancji i jest bezpieczny dla zdrowia. Certyfikat Eco Passport należy do serii klejów marki Simalfa, które są używane do klejenia piankowych materacy Materasso.

Wszystkie certyfikaty jakości posiadane przez Materasso potwierdzają wysoką jakość materacy i pokrowców oraz ich pełne bezpieczeństwo dla zdrowia.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ