materace certyfikaty

Na jakie certyfikaty warto zwrócić uwagę przy zakupie materaca?

Przy wyborze materaca z pewnością priorytetem jest nasza wygoda i komfort użytkowania. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że aby być pewnym, że zakupiony produkt jest również bezpieczny dla naszego zdrowia, nie bez znaczenia są certyfikaty, jakie dany materac posiada.

Materace – certyfikaty, na które warto zwrócić uwagę

Atest PZH

To podstawowy certyfikat, który musi posiadać każdy materac, aby został dopuszczony do sprzedaży. Zaświadczenie to daje nam gwarancję, że dany produkt nie jest szkodliwy dla naszego zdrowia.

CE

To deklaracja producenta, że dany produkt spełnia dyrektywy Unii Europejskiej. Dzięki temu wiemy, że materac jest bezpieczny. Certyfikat zapewnia również możliwość swobodnego przepływu towarów na rynku europejskim.

Certyfikat Oeko-Tex

To certyfikat, który producenci muszą odnawiać co roku. Nadawany jest tylko tym materacom, do produkcji których użyto bezpiecznych, ekologicznych materiałów. Dzięki niemu mamy pewność, że produkt spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa. Na ten certyfikat powinni szczególnie zwrócić uwagę alergicy oraz rodzice małych dzieci, zwłaszcza tych cierpiących na różnego rodzaju uczulenia.

Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka

To bardzo prestiżowy certyfikat nadawany po konsultacjach z wieloma wyspecjalizowanymi ośrodkami. Dzięki niemu mamy gwarancję tego, że produkt spełnia najsurowsze normy bezpieczeństwa dla najmłodszych użytkowników materacy.

CZYTAJ:  Materac do łóżeczka dla dzieci i niemowląt

Certyfikaty Instytutu Włókiennictwa w Łodzi

To certyfikaty wydawane na terenie Polski. Instytucja ta jest uprawniona do nadawania wspomnianego Certyfikatu Oeko-Tex, a także certyfikatów takich jak: Bezpieczny dla dziecka, Bezpieczny dla niemowląt, Przyjazny dla człowieka.

Świadectwa Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu

Dzięki temu certyfikatowi mamy pewność, że nasz materac jest produktem trudnopalnym. Wszystkie materace hotelowe muszą ten certyfikat posiadać. Dodatkowo firma Materasso stara się, aby uzyskać ten certyfikat również dla swoich materacy dziecięcych.

Certipur

Certyfikat, dzięki któremu mamy pewność, że nasz materac, który wykonany jest z pianki poliuretanowej, nie jest zanieczyszczony żadnymi substancjami chemicznymi. Materac taki nie zawiera metali ciężkich, formaldehydów, freonów ani innych, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Materace posiadające ten certyfikat nie wydzielają nieprzyjemnego, sztucznego zapachu.

CFC Free

Materac z tym certyfikatem z pewnością nie zawiera freonów – substancji działających szkodliwie na warstwę ozonową.

Certyfikat LGA

To niemiecki certyfikat, dzięki któremu mamy 100% pewność, że produkt jest bezpieczny w użytkowaniu i przyjazny dla środowiska. Klej wodny SIMALFA, który stosowany jest przez firmę Materasso, posiada taki certyfikat. Dzięki temu możemy być spokojni – nasz materac nie zawiera żadnych rozpuszczalników ani substancji szkodliwych i jest bezpieczny dla dzieci.

CZYTAJ:  Szwajcarski wodny klej SIMALFA do materacy

ECO PASSPORT

To certyfikat wydawany przez niemiecki instytut HOHENSTEIN produktom bezpiecznym dla człowieka i środowiska.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ