dwie pary stóp

Materace dla partnerów z dużą różnicą wagi – 3 sposoby

1

Spanie dwóch osób w jednym łóżku może być wyzwaniem, jeśli partnerzy różnią się mocno między sobą gabarytami. Co zrobić, jeśli między ludźmi, którzy chcą spać w jednym łóżku, występują duże różnice wagi? Są na to sposoby!

Materace partnerskie – dwie twardości w jednym produkcie

Najlepsze i najbardziej wygodne rozwiązanie dla partnerów. W jednym pełnowymiarowym materacu połączono dwie twardości. Dzięki temu jedna połowa materaca przeznaczona jest dla osoby cięższej, a druga dla lżejszej, przy czym cały produkt jest jednorodny w swojej strukturze – nic się nie przesuwa, nie wygniata i nie uwiera.

CZYTAJ:  Komfortowy sen dla dwojga

Materace partnerskie dostępne są w ofercie Materasso w kilku wersjach:

  • Materac Termopur Comfort materac termoelastyczny o pięciu strefach twardości, wykonany z komfortowej pianki HR Nightfly lub/i piany ELIOCELL, specjalnej piany termoelastycznej, oraz piany wysokoelastyczne. Jedna połowa materaca ma twardość H3, a druga H2.

materac dla osób o różnej wadze

  • Materac Natur Biogreen – produkowany w oparciu o ekologiczną piankę, w której produkty ropopochodne zastąpiono naturalnym olejkiem rycynowym. To idealna propozycja dla osób, dla których ważny jest kontakt z naturą. Pianka Biogreen wzbogacona jest ekstraktem z aloesu, który dba o higienę użytkowania i jest antyalergiczny. Materace dla par Natur Biogreen mają 7 stref twardości. Jedna jego część ma twardość H2, a druga H3.

materac

  • Materac Viscogreen Lux – naturalna, termoelastyczna pianka Viscogreen połączona z wysokoelastyczną pianką Biogreen. W materacu partnerskim Viscogreen Lux jedna połowa ma twardość H3, druga H2.

materac dla par o różnej wadze

Dwa materace w jednym łóżku

Opcją często wybieraną przez partnerów jest zakup dwóch węższych materaców o różnej twardości i włożenie ich do jednej ramy łóżka. W zależności od wielkości tego mebla kupuje się materace 200 x 80 cm (do łóżek 200 x 160 cm) bądź 200 x 90 cm (do łóżek 200 x 180 cm). Decydując się na taką opcję, trzeba zwrócić uwagę na dwie kwestie – aby oba produkty miały taką samą wysokość oraz by rama łóżka pozwalała na ich przytrzymanie tak, by się nie „rozjeżdżały”.

Pierwszy problem rozwiązuje zakup tego samego rodzaju materaca w dwóch różnych twardościach (np. materace Premier w wersji H2 dla osoby lżejszej i H3 dla osoby cięższej). Drugi – łózko, w którym rama sięga 2/3 wysokości materaca.

CZYTAJ:  Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Materac z dwiema stronami twardości

Niektóre materace mają z każdej strony inną twardość. Kupując takie produkty, para może wypróbować obie strony i samodzielnie zadecydować, która jest bardziej wygodna dla obu osób. Przy wyborze takiej opcji sprawdzić mogą się:

  • Materac Sultan Termopur – z jednej strony ma wkład lateksowy, a z drugiej jest wykończony pianką termoelastyczną. Wypróbowanie obu możliwości pozwoli dobrać opcję najwygodniejszą dla pary.

materac dla par i dwóch osób o różnej wadze

materac dla dwóch osób o różnej wadze

  • Materac Thermosilver – z jednej strony ma 6-centymetrową warstwę klimatyzującej pianki Thermosilver (strona letnia) oraz 6-centymetrową warstwę piany EvoPoreHRC z drugiej strony materaca, która jest twardsza.

materac dla osób o różnej wadze

Zakup odpowiedniego materaca dla par z dużą różnicą wagi między partnerami może być wyzwaniem. Na szczęście, korzystając z któregoś z powyższych pomysłów, można zapewnić wygodny i spokojny sen obu osobom.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ