materace dla zestresowanych

Materace dla zestresowanych

2

Codzienna praca i obowiązki, szum informacyjny, hałas, korki – to wszystko powoduje, że jesteśmy jednym wielkim kłębkiem stresu. Jaki materac wybrać, jeśli czujemy, że stres nas przerasta? Czy materac może pomóc w walce z nim?

Stres i jego efekty

Czy wiesz, że Polacy należą do grona najbardziej zestresowanych pracowników świata? Permanentny stres odczuwa aż 53,2% z nich[1]. Z kolei 8 mln Polaków[2] ma zaburzenia psychiczne – często związane z nadmiernym stresem odczuwanym na co dzień. Czy więc materac może pełnić funkcje antystresowe, może w jakiś sposób pomagać nam w walce ze stresem?

CZYTAJ:  Najlepsze i najgorsze pozycje snu

Niektóre materace Materasso faktycznie posiadają właściwości redukujące stres i jego skutki! Ich specjalna technologia oraz doskonale dobrane pokrowce z olejkami eterycznymi aktywnie wpływają na redukcję stresu każdej nocy! Użytkownik budzi się wypoczęty, zrelaksowany, z chęcią do życia i podejmowania kolejnych wyzwań. To lekarstwo na współczesny pośpiech, nerwowość i nadmiar zadań.

Piana Lavender i AventO2 – kojący aromat lawendy

Lawenda jest od pokoleń znana jako roślina korzystnie wpływająca na naszą równowagę psychofizyczną. Zapach tego kwiatu uspokaja i redukuje poziom stresu. Pozwala się wyciszyć i spokojnie zasnąć, a dopływając do nas w trakcie snu, zapewnia równy, niczym niezakłócony sen. Dodatkowo lawenda ma działanie antybakteryjne i odstraszająco działa na owady.

CZYTAJ:  Olejek lawendowy w stelażach materacy i jego właściwości

Co istotne – zamiana substancji ropopochodnych, na olejek lawendowy w produkcji tych pian, pozwala nam twierdzić, że śpicie w najbardziej komfortowych i bezpiecznych dla zdrowia warunkach. Minimalizacja sztucznych substancji, ma też wpływ poważny na redukcję emisji szkodliwych substancji do środowiska naturalnego, oraz zmniejsza znacznie zapotrzebowanie na energię podczas produkcji tych pian.

W ofercie Materasso znaleźć można zarówno materace z pianą Lavender i AventO2 (kolekcja materaców Swiss), nasączane olejkami eterycznymi pokrowce Lavender, a nawet stelaże impregnowane olejkiem lawendowym.

Pokrowiec Biorytmic – stres pod kontrolą

Prawdziwym odkryciem Materasso są pokrowce Biorytmic. Tkanina ta zawiera lecznicze minerały, które od wieków wykorzystywane są w naturalnej medycynie chińskiej. Dzięki wypromieniowaniu energii minerały te poprawiają przepływ energii w naszym ciele i sprawiają, że zaczyna ono harmonijnie pracować dzięki lepszej komunikacji na poziomie komórkowym.

Idea stworzenia pokrowca Biorytmic wiąże się z chęcią poprawy komunikacji pomiędzy organami naszego ciała za pomocą udrożnienia przepływu w kanałach energetycznych (meridianach). Dzięki energii zawartej w minerałach w tkaninie Biorytmic każdy z 12 meridian głównych i 12 meridian mięśniowo-ścięgnowych zostaje oczyszczony, a energia może swobodnie przepływać przez całe ciało.

CZYTAJ:  Sowa, skowronek, a może niedźwiedź? Rytm dobowy i sen

Daje to uczucie głębokiej relaksacji i odprężenia przez cały dzień. Przytłoczony stresem człowiek już po kilku nocach spędzonych na pokrowcu Biorytmic zaczyna odczuwać spadek negatywnych myśli, większą ilość energii w ciele, chęci do działania i poprawę nastroju.

Wybór materaców antystresowych polecany jest osobom odczuwającym znaczny spadek energii, w stanach przeddepresyjnych i depresyjnych, a także tym, które na co dzień odczuwają negatywne skutki stresu zawodowego bądź środowiskowego.

CZYTAJ:  Natura w naszej sypialni
Źródła:

[1]OECD Employment Outlook 2014: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polacy-w-gronie-najbardziej-zestresowanych-pracownikow-na-swiecie-3402144.html
[2] Instytut Psychiatrii i Neurologii, badania z 2013 roku.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ