materace zdrowotne

Materace zdrowotne – czym są i jak działają?

Materace zdrowotne to produkty, które charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami. Spełniają wysokie standardy i posiadają odpowiednie atesty oraz certyfikaty. Ich zadaniem jest wspieranie szeroko pojętego zdrowia korzystających z nich osób. Czym tak dokładnie są materace zdrowotne i u kogo w sypialni powinny zagościć na stałe?

Materace zdrowotne

Materace zdrowotne zwane są także medycznymi, rehabilitacyjnymi, ortopedycznymi bądź przeciwodleżynowymi. Niezależnie od przyjętej nazwy liczy się jedynie ich nieocenione działanie prozdrowotne. Potwierdzają to restrykcyjne testy i badania, dzięki którym możesz mieć pewność dobroczynnego wpływu tych materacy na ciało. Nie jest także istotna pozycja przyjmowania przez Ciebie podczas snu. Materac medyczny wesprze Twoją sylwetkę w każdym ułożeniu – na plecach, brzuchu czy na boku. Warto wiedzieć, że wyroby medyczne objęte są niższą stawką VAT, wynoszącą 8%. Materace medyczne to inwestycja na lata. Zwłaszcza w zdrowie, które jest przecież bezcenne.

CZYTAJ:  Materac piankowy czy lateksowy? – porównanie

Działanie

Działanie materacy zdrowotnych jest wszechstronne. Przede wszystkim idealnie dopasowują się do kształtu użytkownika, a co za tym idzie – odpowiednio podpierają kręgosłup w jego naturalnej pozycji. Dzięki temu zapobiegają powstawaniu oraz pogłębianiu się schorzeń kręgosłupa. Sen na wygodnym i dobrze dobranym do potrzeb ciała materacu łagodzi istniejące schorzenia i bóle. Wyeliminowane zostają również zbędne napięcia mięśniowe powstające podczas snu. Materace medyczne polecane są w profilaktyce przeciwodleżynowej. Długotrwałe leżenie w takiej samej pozycji powoduje uciskanie na naczynia krwionośne. A to bardzo często kończy się niedotlenieniem i martwicą uciskanych tkanek. Specjalnie dobrane materiały materaca oraz ich struktura pomagają radzić sobie z problemem niebezpiecznych odleżyn.

CZYTAJ:  Materac przeciwodleżynowy

Dla kogo są przeznaczone?

Materace zdrowotne polecane są osobom cierpiącym na schorzenia układu ruchowego czy choroby neurologiczne. Są nieodzowne dla tych, którzy przeszli urazy kręgosłupa czy kończyn. Korzystanie z takich materacy wspomaga i uzupełnia leczenie w przypadku chorób zwyrodnieniowych stawów, udarów, porażeń, niedowładów czy drętwień kończyn. Masz problemy ze spaniem, często wybudzasz się w nocy albo po prostu chcesz w końcu spać wygodnie? Materac medyczny powinien przynieść Ci ukojenie. Polecamy piankowe materace medyczne Materasso: wysokoleastyczny NaturBiogreen oraz termoelastyczny Viscogreen Lux. Oba są wyrobami medycznymi i oba zapewniają zdrowy odpoczynek. A pomaga w tym 7 stref twardości odpowiedzialnych za jak najlepsze dopasowanie materaca do kształtu i wagi ciała. Bo komfortowy sen należy się każdemu.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ