na jakim materacu możesz polegać

Na jakim materacu możesz polegać?

Stoisz przed wyborem materaca i nie wiesz, jaki będzie odpowiedni? To często spory wydatek, dlatego tak ważne jest, żeby spełniał wszystkie Twoje oczekiwana. I to przez długie lata. Zatem: na jakim materacu można polegać?

Materac godny zaufania

Najogólniej mówiąc: materac, na którym można polegać, to taki, który jest wygodny, komfortowy i dopasowany do Twoich nawyków, preferencji i potrzeb. No dobrze, ale co dokładnie się za tym kryje? Już tłumaczymy!

Najważniejsze cechy dobrego materaca

Dostosowanie do wagi ciała

Materac musi być dobrany do Twojego ciężaru. Inaczej nie będzie wygodny. Nie może być ani za twardy, ani za miękki, gdyż jego zadaniem jest odpowiednie podparcie całego ciała. Za twardy materac będzie Cię gniótł, a Twoje mięśnie i kręgosłup nie będą mogły się rozluźnić. Z kolei za miękki materac nie da wystarczającego podparcia, ponieważ będziesz się w nim zapadać. Aby ułatwić dopasowanie materaca do wagi ciała użytkownika, producenci stosują symbole twardości, określane czasem indeksem H, lub kropeczkami czy gwiazdkami. Należy jednak pamiętać, iż jest to jednak subiektywne odczucie osoby dokonującej oceny twardości, dlatego nie można całkowicie się opierać na tych wskaźnikach.

Dostosowanie do pozycji spania

Z reguły każdy z nas przyjmuje konkretną pozycję podczas snu. To ważne, aby materac dopasować także do niej. Niezależnie od tego, jak się ułożysz, kręgosłup powinien być utrzymany w linii prostej. Umożliwi to dobrze dobrany materac. I tak: jeżeli śpisz na boku, najlepszy będzie dość miękki materac. Ograniczy on bowiem ucisk na biodra i barki, czyli najbardziej wystające w tej pozycji części ciała. Przy spaniu na plecach odpowiednie będą wszystkie rodzaje materacy: lateksowe, piankowe i kieszeniowe. To najlepsza z pozycji do spania, ponieważ ciało jest równomiernie ułożone na całej powierzchni materaca.

CZYTAJ:  Na co zwrócić uwagę, kupując materac dla osoby o większej masie ciała?

Najgorszą możliwością jest spanie na brzuchu – sprawia, że uciskane są organy wewnętrzne, i może powodować problemy z karkiem oraz lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa. Jeżeli jednak próby zmiany pozycji nie przyniosły rezultatów i wciąż śpisz w ten sposób, najlepszy będzie średnio twardy materac, np. Swiss Energy Materasso.

Dostosowanie do norm

Ważne jest nie tylko to, czy materac daje Ci wygodę, ale też czy jest bezpieczny w użytkowaniu. I tu z pomocą przychodzą certyfikaty pozwalające zaufać danemu materacowi i jego producentowi. Podstawowym oznaczeniem świadczącym o tym, że materac nie zawiera szkodliwych substancji i że został dopuszczony do sprzedaży, jest atest PZH. Bezpieczny skład wykorzystanych w materacu materiałów potwierdzają także międzynarodowe znaki Oeko-Tex® Standard 100, certyfikat ECO Passport oraz CertiPUR™. Certyfikat nadawany firmom, w których system zarządzania jakością spełnia wysokie normy i wymagania, nosi nazwę ISO 9001 – TÜV Rheinland®.

Zobacz ofertę certyfikowanych materacy Materasso i przekonaj się, że możesz na nich polegać! Skorzystaj także z pomocy autoryzowanych dystrybutorów firmy Materasso, aby mieć pewność idealnego doboru materaca do swoich potrzeb.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ