materac z pianką oddychającą

Oddychająca pianka do materaców. Jak to działa?

1

Materasso stawia w swojej ofercie na materace piankowe, które dzięki otwartej strukturze zapewniają odpowiednią wentylację i pozwalają ciału oddychać. Wielokrotnie w naszych opisach materaców wykorzystujemy frazę „piana oddychająca”. Co to tak naprawdę znaczy? Jak zbudowane są materace z oddychającej pianki i jakie ma ona znaczenie dla komfortu naszego snu?

Pierwsze pianki w materacach – ciepło, cieplej, gorąco

Kiedy w materacach zaczęto w latach 90. wykorzystywać pianki termoelastyczne, wiele osób zraziło się do nich ze względu na uczucie podwyższonej temperatury w trakcie snu. Faktycznie, pierwsze pianki wykonywane z poliuretanu miały ciasną strukturę i kiedy się nagrzewały od leżącego na nich ciała, oddawały to ciepło. Osoba śpiąca na takim materacu odczuwała te zmiany temperatury. O ile było to idealne rozwiązanie dla zmarzluchów zimą, o tyle dla pozostałych użytkowników mogło wiązać się z nieprzyjemnymi odczuciami.

CZYTAJ:  Jak działa pianka termoelastyczna w materacach?

Dziś nowoczesne pianki to zupełnie inna technologia. Otwarta struktura komórek sprawia, że są bardziej przewiewne, a niektóre z nich zostały specjalnie stworzone z myślą o tym, by umożliwić jak największą przepuszczalność dla powietrza i zapewnić pełen komfort snu.

Materasso w swojej ofercie ma dwa typy materaców oddychających zasługujące na szczególną uwagę

Materac Polargel Comfort wykonany z pianki klimatyzującej Polargel

oddychająca pianka do materaców

To specjalna wysokoelastyczna pianka o puszystej strukturze wzbogacona żelem. Struktura piany składa się w wielu małych banieczek, między którymi znajdują się przestrzenie powietrzne. Dzięki temu pianka przepuszcza powietrze (czyli oddycha) i zapewnia termowentylację. Doskonale dopasowuje się do ciała, otulając je i podtrzymując kręgosłup we właściwej pozycji, pozwalając jednocześnie oddychać skórze. Dzięki łatwemu przepływowi powietrza ciało mniej się poci, a wilgoć bardzo szybko odparowuje.

Materac Thermogel wykonany z pianki termoelastycznej

Piana termoelastyczna ma nieco mniejsze właściwości oddychania w porównaniu do pian wysokoelastycznych. Dlatego w materacu Thermogel wykorzystano dwa rodzaje piany – termoelastyczną piankę dopasowującą się do kształtu ciała i dającą idealne podparcie, pokryto pianą przewiewną Termogel. Ma ona wyjątkowe właściwości termoregulacji. Zawiera specjalne mikrokapsułki magazynujące energię. Dzięki temu, jeśli jest jej nadmiar i ciało jest rozgrzane, mikrokapsułki pochłaniają energię. A kiedy ciało się wychłodzi, energia zostaje oddana.

CZYTAJ:  Komfort termiczny podczas snu – jak o niego zadbać?

Dzięki takiej termoregulacji materac dba przez całą noc o to, by temperatura śpiącej osoby została utrzymana na stałym poziomie. A to skutkuje mniejszą liczbą wybudzeń w nocy. Zdolność termoregulacji pianki widać wyraźnie poprzez zmianę jej koloru w zależności od temperatury.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ