Piana Oxygen – zupełnie nowe wypełnienie materaca na polskim rynku

Jeśli cenisz sobie wysoką elastyczność, stałość kształtu i długą żywotność materaca, to z pewnością zainteresuje Cię materac z tzw. zimnej pianki. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak powstaje taki materiał, czym się charakteryzuje i w jakich modelach materacy możesz go spotkać.

Zalety i charakterystyka piany Oxygen

Często można spotkać się z błędnym przekonaniem, że pianka jest nietrwała. Nic bardziej mylnego! Omawiana pianka poliuretanowa tłoczona są w niskiej temperaturze (od 75 do 85 stopni Celsjusza), a jej wypalanie trwa od 3 do 5 minut. Dzięki procesowi spieniania przy pomocy aktywnego tlenu materiał może mieć większą sprężystość charakterystyczną dla najlepszych sprężyn multipocket i elastyczność podobną do wysokiej klasy pian wysokoelastycznych, tzw. zimnych pianek.

Kupując materac z pianą Oxygen, dbasz także o środowisko naturalne. Wynika to z użycia mniejszej ilości substancji chemicznych oraz krótszego procesu wytwarzania pianki, co znacznie obniża koszty związane z pozyskaniem energii. Co więcej, materiał ma strukturę otwartych mikrokomórek, dzięki temu gwarantuje świetną przepuszczalność powietrza i świeżość, szczególnie ważną dla alergików i osób ceniących sobie wysoki standard higieny.

Produkty zawierające pianę Oxygen

Wśród materacy zawierających zimną piankę szczególnie warto zwrócić uwagę na te trzy modele:

  • Oxygen Motion z pokrowcem Aloe Vera – to materac wysokoelastyczny. Zawiera pianę Lavender o gęstości 40 kg/m3, która produkowana jest przy użyciu olejku lawendowego. Zapewnia ona podparcie dla całej linii kręgosłupa, jest naturalnie antybakteryjna i wysoce odporna na odkształcenia. Oprócz niej materac posiada także wodną piankę Nightfly wzmacniającą proces wymiany nagrzanego powietrza z wnętrza materaca. Nie można przy tym zapomnieć o opisywanej pianie Oxygen o gęstości 40kg/m3. Dołączony pokrowiec Aloe Vera pomaga w pełnej regeneracji organizmu podczas snu, dzięki zawartym enzymom, substancjom mineralnym oraz aminokwasom.
  • Hybrid Oxygen – siedmiostrefowy materac sprężynowy. Model znosi obciążenie nawet do 140 kg, dzięki solidnej podstawie stworzonej ze sprężyn kieszeniowych. Powyżej znajduje się pianka Oxygen, a nad nią pianka termoelastyczna reagująca na temperaturę ciała i nacisk. Materac posiada specjalny pokrowiec Algua, który za sprawą włókien wzbogaconych mikrokapsułkami zawierającymi ekstrakt z alg morskich, działa kojąco na skórę człowieka.
  • Oxygen Motion z pokrowcem Silver Protect – materac o wysokiej obciążalności i twardości. Dołączony pokrowiec Silver Protect, który dedykowany jest głównie alergikom ze względu na znajdujące się w tkaninie cząsteczki srebra. Srebro powoduje bardzo szybką eliminację większości szkodliwych szczepów bakterii, pyłków roślin i kurzu, a w przypadku materiałów zapobiega i ogranicza rozwój pleśni i roztoczy. Dodatkowym plusem pokrowca Silver Protect jest zdolność ograniczania nieprzyjemnych zapachów.
CZYTAJ:  Jaki materac dla niemowlaka wybrać?

Postaw na jakość!

Podsumowując, materace z tzw. zimną pianką – w porównaniu do materacy z innym rodzajem pianki poliuretanowej – mają ekologiczny charakter, gwarantują lepszą sprężystość i dopasowanie do ciała, a także wytrzymałość oraz świetną przepuszczalność powietrza. W dodatku nie kosztują fortuny i świetnie sprawdzają się dla osób z alergiami i ceniących sobie czystość i świeżość.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ