Pianka Aloe Vera – nowość z natury

Aloes – roślina, którą warto znać i z której właściwości warto korzystać. Także w sypialni! Przedstawiamy piankę Aloe Vera, która jest jednym z najnowocześniejszych materiałów w materacach. Przeczytaj, dlaczego dobrze mieć ją w swoim łóżku, jak działa i w jaki sposób możesz to działanie wykorzystać w staraniach o lepsze samopoczucie.

Roślinna moc pianki Aloe Vera – skąd pochodzi?

Zacznijmy od jej głównego składnika. Aloes to rodzaj jednoliściennych sukulentów, który liczy około 550 gatunków. Najczęściej można spotkać go na terenach pustynnych, półpustynnych i sawannach. Aby radzić sobie w gorącym klimacie, aloes wykształcił zdolność gromadzenia wilgoci w swoim wnętrzu. I to właśnie środkowa część aloesu jest tak chętnie stosowana już od tysięcy lat.

Miąższu aloesu (składającego się w 96% z wody) używa się jako surowca spożywczego, kosmetycznego i leczniczego. W tym artykule nie ma na tyle miejsca, aby wymienić wszystkie jego wspaniałe właściwości. Przykładami są:

  • działanie przeciwzapalne,
  • antybakteryjne,
  • przeciwgrzybiczne,
  • znieczulające
  • i zmiękczające.

Aloes do tego reguluje przemianę materii organizmu, stymuluje też jego odporność. Nic więc dziwnego, że tę roślinę wykorzystuje się również przy produkcji materacy. W jaki sposób?

Czym charakteryzuje się ta pianka?

Materasso stworzyło piankę Aloe Vera, która jest efektem połączenia nowoczesnej technologii z właściwościami roślin. Nie da się ukryć, że materac z aloesem to coś niezwykłego. Wyjątkowość ta wynika z wnętrza pianki, jaka zawiera w sobie mikrokapsułki nasączone aloesem. Pod wpływem ciepła i wagi użytkownika materaca, mikrokapsułki uwalniają aloes – a ten oddziałuje na ciało śpiącej osoby. Sprzyja regeneracji skóry, niweluje pojawienie się i namnożenie bakterii oraz grzybów.

Pianka Aloe Vera ma otwartokomórkową budowę, dzięki czemu zapewnia odpowiedni poziom wentylacji materaca oraz zapobiega powstawaniu niezdrowej pleśni. Tworzący się prozdrowotny mikroklimat ułatwia sen i poprawia funkcjonowanie organizmu. Materac z antybakteryjną pianką Aloe Vera będzie odpowiedni dla wszystkich, ceniącym sobie wysoką jakość snu. Szczególnie polecany jest alergikom, którzy na co dzień walczą z kurzem czy roztoczami.

CZYTAJ:  Czy materac piankowy jest dobry dla noworodka?

Materac z aloesem

Piankę Aloe Vera znajdziesz w dwóch materacach Materasso: Aloe Vera oraz Natura Aloe. Pierwszy z nich sprawdzi się u osób, którym trudno zdecydować się na pożądany stopień twardości materaca – jedna strona materaca ugina się bardziej, a druga mniej. Ta o większej miękkości to pianka Neroli z naturalnym olejkiem z drzewa pomarańczowego, ułatwiającym zasypianie i poprawiającym samopoczucie. Twardszą pianką jest pianka Aloe Vera – sprężysta, elastyczna i dopasowująca się do sylwetki użytkownika.

Bazą drugiego produktu, czyli średniotwardego materaca Natura Aloe, jest pianka Lavender. Posiada specjalne nacięcia, tworzące zróżnicowane strefy twardości materaca. Dzięki nasączeniu jej olejkiem lawendowym sen oraz odpoczynek są spokojne i łagodne. Pianka otoczona jest od góry i od dołu blokami pianki Aloe Vera, która stanowi większą część materaca Natura Aloe i we właściwy sposób podpiera całe ciało. Oba materace umożliwiają przyjęcie przez kręgosłup pożądanej linii prostej podczas snu, sprzyjają regeneracji i rozluźnieniu mięśni oraz zapewniają komfortowy odpoczynek.

Siła dobroci płynąca ze stosowania aloesu jest sprawdzona od dawna. Teraz Ty przetestuj, jak dobrze śpi Ci się ma materacu z pianką Aloe Vera!

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ