pianka visco, kobieta śpiąca w białej pościeli

Pianka visco – czy nie mylisz jej z inną?

Pianka visco jest jedną z pian używanych do produkcji materacy. Nazywana w różny sposób: memory, z pamięcią kształtu, leniwą, termoelastyczną, termoaktywną, termoplastyczną. Czy na pewno wiesz, czym jest?

Co to jest pianka visco?

Pianka visco to pianka poliuretanowa. Ale nie jest to zwykła pianka, o nie! Wynaleziona została w latach 70. poprzedniego wieku dla NASA, aby chronić astronautów przed ciśnieniem atmosferycznym. Jej najważniejszą cechą, która odróżnia ją od innych pianek materacowych, jest dostosowywanie się do temperatury i wagi użytkownika. Pod wpływem ciepłoty i ciężaru ciała staje się bowiem bardziej miękka i elastyczna.

Właściwości

Dzięki reagowaniu na użytkownika pianka visco w materacach idealnie dopasowuje się do krzywizn sylwetki i odpowiednio ją podpiera. Leżenie na niej odczuwane jest jako lekkie zapadanie się w materac, który przyjemnie otula ciało. Pianka visco ma gęstość pozwalającą na komfortowy odpoczynek, po którym budzisz się wypoczęty. Gdy wstaniesz z łóżka, pianka powoli i „leniwie” powróci do swojej pierwotnej, gładkiej formy. Jej struktura to miliony otwartych, okrągłych komórek, które gwarantują swobodną cyrkulację powietrza wewnątrz materaca i odprowadzanie wilgoci. Jest dobra dla alergików – utrudnia pojawienie się i namnażanie bakterii, wirusów, pleśni i roztoczy. Cechuje ją także wysoka odporność na eksploatację: kruszenie i deformację. Materace z pianki visco zapewniają niezliczoną ilość punktów podparcia, więc znakomicie wspierają ciało i to niezależne od przyjmowanej pozycji spania – na boku, plecach czy na brzuchu. Nasza propozycja doskonałego materaca z pianką visco? Materac Termopur Comfort Visco Aloe!

Dla kogo pianka visco?

Ponieważ opisywana pianka odpowiednio podpiera kręgosłup i mięśnie, jest idealna dla osób w każdym wieku. Na takim materacu spokojnie przesypia się noc, a rano budzi się wypoczętym. Minimalizuje ona też nacisk na ciało, co niweluje dolegliwości bólowe i nie zaburza przepływu krwi w ciele. Pianka visco ma różną twardość, o której informują oznaczenia konkretnych materaców. Twardość H1 dedykowana jest osobom o wadze poniżej 60 kg, H2 jest dla osób ważących między 60 a 80 kg. Materac H3 polecany jest dla osób o wadze 80-100 kg, a H4 tym powyżej 100 kg. To orientacyjne wskaźniki, gdyż wygodę i dopasowanie materaca najlepiej sprawdzić samodzielnie w salonie sprzedaży.

CZYTAJ:  Jakie certyfikaty są ważne przy wyborze materaca? [INFOGRAFIKA]

Sprawdź także naszą infografikę o związku między snem a zdrowiem.

Pianka viscoczy warto mieć ją w swojej sypialni? Bez dwóch zdań! Zapytajcie znajomych – jeśli sami korzystają z takiego materaca, to z pewnością będą go Wam polecać.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ