smartfon-wifi-telewizor-co-przeszkadza-najbardziej-w-spaniu

Smartfon, wi-fi, telewizor – co najbardziej przeszkadza w zdrowym śnie?

Urządzenia elektroniczne, których używasz w domu, a przede wszystkim w sypialni, mogą zaburzać naturalny rytm snu, a nawet powodować bezsenność. Jak zwiększyć komfort snu, gdy dookoła pełno ekranów i migających animacji? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Lubisz oglądać w łóżku ulubiony serial? A może chwilę przed snem przeglądasz promocje w sklepie online? Albo komentujesz posty znajomych na Instagramie czy Facebooku? Choć wszystkie te aktywności mogą sprawiać przyjemność i odprężać, dla zdrowego snu są niestety niekorzystne. Dlaczego tak się dzieje?

Elektrosmog – coraz większy problem w naszych domach

W naszych domach z każdym rokiem pojawia się coraz więcej elektronicznych urządzeń. Telewizor z dostępem do internetu, routery wi-fi, laptop dla każdego domownika, co najmniej jeden telefon komórkowy na osobę (czasem więcej), głośniki bluetooth, a także coraz powszechniejsze urządzenia spod znaku inteligentnego domu – sterowane przez smartfony oświetlenie, ogrzewanie, monitoring, lodówka, piekarnik, pralka… Jeszcze nigdy nie byliśmy otoczeni przez taką liczbę sprzętów, jak teraz. I, niestety, odbija się to czasem na naszym zdrowiu, a zwłaszcza na jakości snu.

Elektrosmog, czyli smog elektromagnetyczny, to potoczne określenie promieniowania elektromagnetycznego, które wydzielają otaczające nas urządzenia. I choć naukowe dowody nie potwierdzają do tej pory, że zbyt duże natężenie tego rodzaju promieniowania może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie, to jednak wiele osób zgłasza złe samopoczucie w pobliżu urządzeń emitujących fale elektromagnetyczne.

Spanie przy ekranie – dlaczego sypialnia powinna być wolna od monitorów?

Jedno natomiast jest pewne i udowodnione naukowo – związek między korzystaniem tuż przed snem z laptopa czy smartfona, a bezsennością i trudnościami z zasypianiem. Dlaczego tak się dzieje? Niebieskie światło emitowane przez monitory hamuje wytwarzanie melatoniny. A to właśnie jej niedobór sprawia, że śpisz krócej, częściej się wybudzasz i potrzebujesz więcej czasu, aby zasnąć.

CZYTAJ:  Plusy materaca lateksowego [INFOGRAFIKA]

Jaka na to rada? Na długo przed snem odłóż telefon i wyłącz laptopa. Otwórz okno, weź ciepłą kąpiel, a w łóżku zamiast przeglądania postów na Facebooku, poczytaj książkę. Co jeszcze może pomóc? Odpowiednie wyposażenie sypialni, a przede wszystkim porządny materac.

Materac eliminujący fale elektromagnetyczne

Jeśli obawiasz się wpływu elektrosmogu na Twoje zdrowie, a przede wszystkim na jakość nocnego wypoczynku, rozwiązaniem może być materac Biogreen Copper, który powstał z myślą o wspieraniu zdrowego i komfortowego snu. W materacu zastosowano nowoczesną, wiskoelastyczną piankę Viscopper, która zawiera trzy naturalne surowce: turmalin, miedź i grafit, oraz 50 naturalnych pierwiastków śladowych korzystnych dla zdrowia człowieka. Pianka Viscopper ma również działanie bakteriostatyczne – hamuje i niszczy bakterie.

Materac Biogreen Copper został dodatkowo wyposażony w pokrowiec Carbon z włóknem węglowym. Włókno węglowe w tkaninie tworzy dodatkową barierę przed zanieczyszczeniami elektromagnetycznymi i wyładowaniami elektrostatycznymi. Co ważne, pokrowiec jest wytrzymały, przyjemny w dotyku i przewiewny.

Jeśli masz problemy z zasypianiem, a rano wstajesz zmęczony i nie w humorze, rozejrzyj się dookoła. Może winowajcy są bliżej niż myślisz? I choć nie jesteśmy w stanie zrezygnować ze sprzętów elektronicznych w naszym domu, są sposoby, by zmniejszyć ich negatywny wpływ na nasz sen.

Materac Biogreen Copper. Zapoznaj się z jego parametrami

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ