spanie-razem-czy-osobno

Spanie razem czy osobno?

Większość par śpi razem we wspólnym łóżku. Wspólny sen sprzyja bliskości, spaja związek i podtrzymuje jego temperaturę. Zdarza się jednak, że spanie razem oznacza brak wygody. W takich sytuacjach optymalnym rozwiązaniem są materace partnerskie!

Wspólne łóżko – przyjemny sen, ale i niewygody

Faktem jest, że dzielenie wspólnego łóżka cementuje związek i jest oczywistością dla większości par. Kłopot pojawia się jednak gdy spanie razem obniża komfort snu jednego lub nawet obojga partnerów. Z czego najczęściej wynikają problemy? Przede wszystkim z fizycznych różnic między sylwetkami śpiących razem osób.

Podobnie rzecz wygląda w przypadku różnych preferencji co do temperatury w trakcie snu. Każdy z nas ma w tej kwestii inne upodobania. Jedni lubią chłód, drudzy – wręcz przeciwnie, kochają ciepło rodem z zimowego piecyka. Spanie razem oznacza wzajemne ogrzewanie, ale w przypadku upalnej letniej nocy może być to spory dyskomfort.

Te dylematy pomaga rozstrzygnąć materac partnerski, dopasowany do różnej wagi partnerów i preferowanej przez nich twardości materaca. Dzięki możliwości wyboru różnych wariantów twardości, spanie razem jest bardzo wygodne, co sprzyja relaksowi oraz regeneracji organizmu.

Materac Spinal Duo, czyli idealne rozwiązanie dla pary

Partnerom, których sylwetki znacząco się różnią, proponujemy partnerski materac Spinal Duo. Charakteryzują go nie tylko dwie różne twardości, ale także dwa oddzielne komforty termiczne. Co to oznacza?

Materac Spinal Duo wyposażony został w specjalny system nacięć konturowych – pomaga on rozluźnić mięśnie wokół kręgosłupa, niwelując nadmierne naciski dysków kręgosłupa na siebie. Dzięki temu podczas nocnego odpoczynku kręgosłup się regeneruje, co przydaje się np. po całodziennym siedzeniu w jednej pozycji przy komputerze. Różne strefy twardości oznaczają z kolei, że materac zapewni komfort snu nawet osobom, znacznie różniącym się od siebie pod względem fizycznym.

CZYTAJ:  Materace dla wymagających

Sekretem skuteczności materaca Spinal Duo jest również nowoczesna, lodowa, wysokoelastyczna pianka Greengel, znajdująca się w górnej warstwie materaca. Jej specjalna budowa gwarantuje odpowiednią wentylację, co ogranicza uczucie przegrzewania się. Całość uzupełnia umieszczona w dolnej warstwie komfortowa i przewiewna zimna pianka, która zapewnia prawidłowe podparcie ciała na całej jego długości.

Aby materac Spinal Duo zapewniał jeszcze większy komfort snu, wyposażyliśmy go w innowacyjny pokrowiec Thermobalance. To nowoczesna tkanina, która ma niemalże właściwości drugiej skóry. W zależności od temperatury jej włókna otwierają się i zamykają, podobnie jak pory w ludzkiej skórze. Dzięki temu optymalnie dostosowuje się ona do temperatury naszego ciała. Gdy temperatura rośnie, tkanina otwiera się i robi się przewiewna, odprowadzając nadmierną wilgoć oraz ciepło. Przy standardowej temperaturze tkanina robi się puszysta, ogrzewając i otulając ciało. Pokrowiec zawsze ma przyjemną temperaturę, a Ty unikniesz ciągłego odkrywania się i przykrywania w trakcie snu, co daje się we znaki zwłaszcza w trakcie letnich nocy.

Wygodny i komfortowy sen we wspólnym łóżku? To naprawdę możliwe! Dzięki innowacyjnym materacom partnerskim możesz cieszyć się bliskością i jednocześnie doskonale wysypiać się każdej nocy.

Materac Spinal Duo. Dowiedz się więcej o jego parametrach

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ