simalfa

Szwajcarski wodny klej SIMALFA do materacy

4

Czy wiesz, że materace marki Materasso są klejone specjalnym, szwajcarskim, ekologicznym klejem SIMALFA? Czym jest ten klej i dlaczego to tak ważne, jaki klej zastosowano w materacach?

Kleje w materacach i ich znaczenie dla zdrowia

Każdy materac, (a przynajmniej ich przeważająca większość), składa się z kilku warstw. Mogą to być warstwy różnych pianek, włókno kokosowe umieszczone na sprężynach kieszonkowych i różnego rodzaju kombinacje poszczególnych rodzajów materiałów, które mają zapewnić wygodę i zdrowy sen. W materacach stosuje się antybakteryjne, oddychające pianki, dba o to, by zastosowane produkty miały neutralny bądź dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Co jednak stanie się, jeśli producent materacy do ich produkcji, użyje kleju zawierającego związki chemiczne nieobojętne dla naszego organizmu? Czy materac, w którym wykorzystano świetnej jakości, ekologiczne pianki, a następnie połączono je klejami zawierającymi terpeny, tolueny, izocyjaniany i inne rozpuszczalniki może być zdrowy?

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze materaca – przeczytasz na naszym blogu o materacach.

Czy jest jakaś alternatywa? Tak, są nią kleje ekologiczne, produkowane bez użycia szkodliwych dla zdrowia substancji, na bazie wody. Kleje, które spełniają restrykcyjne normy i są dopuszczone do użytku również w produktach przeznaczonych dla dzieci. Takim klejem jest szwajcarski produkt – SIMALFA.

CZYTAJ:  Natura w naszej sypialni

simalfa

SIMALFA – ekologiczny klej do materacy

SIMALFA to klej, który został opatentowany przez rodzinną firmę szwajcarską w 1990 roku. Jest to nie zawierający rozpuszczalników klej na bazie wody przeznaczony do pianek. Wraz z wprowadzenie tego produktu na rynek, firma zaczęła dynamicznie się rozwijać i tworzyć nowe innowacje w zakresie klejów przemysłowych (m.in. kleje dla przemysłu poligraficznego). Kleje SIMALFA zrewolucjonizowały przemysł piankowy, pozwalając na produkcję trwałych, a jednocześnie pozbawionych szkodliwych dla zdrowia substancji materacy.

CZYTAJ:  Olejek lawendowy w stelażach materacy i jego właściwości

klej simalfa ekologiczny

Dlaczego klej SIMALFA jest tak dobry? Bo nie tylko błyskawicznie wiąże, sklejane powierzchnie (dzięki czemu materace są doskonale dopasowane i idealnie wyprofilowane), ale przede wszystkim, nie zawiera żadnych rozpuszczalników, ani innych substancji szkodliwych co zostało potwierdzone certyfikatem LGA wydawanym przez instytucję certyfikującą TUV Rheinland. Certyfikaty „LGA tested quality” wydawane są jedynie produktom wysokiej klasy, które spełniają swoje przeznaczenie i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Certyfikat ten świadczy również o tym, że produkt może być przeznaczony dla dzieci. Poza certyfikatem TUV, SIMALFA posiada również certyfikat ECO PASSPORT wydawany przez niemiecki instytut HOHENSTEIN, który potwierdza, że produkt jest przyjazny dla środowiska i człowieka.

CZYTAJ:  Srebro - zdobi oraz chroni zdrowie człowieka

Materasso stosuje w swoich produktach zarówno klej SIMALFA, jak i całą linię technologiczną opracowaną przez producenta kleju, która daje pewność, że klejenie nastąpiło z zachowaniem wszelkich norm.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ