thermobalance

Thermobalance – nowa technologia w służbie Twojego snu

Czy wiesz, że kupując materac, warto zwrócić uwagę także na pokrowiec? Na rynku dostępne są pokrowce uszyte z tkanin o różnych właściwościach. Są też takie, które łączą w sobie nowoczesne materiały i innowacyjną technologię. Takim pokrowcem jest Thermobalance, dzięki któremu Twój sen nie będzie już taki sam. Dowiedz się, dlaczego.

Zadania pokrowca

Jedną z funkcji pokrowca jest oczywiście utrzymywanie materaca w czystości. To bariera chroniąca przed brudem i kurzem. Zorientuj się, czy pokrowiec można czyścić w temperaturze 60°C. Tylko bowiem pranie w wysokiej temperaturze pozwala unieszkodliwić roztocza i drobnoustroje. Dobrze, jeśli pokrowiec posiada zamek rozdzielczy i rozpina się na dwie części. O wiele łatwiej jest wówczas wyprać w pralce każdą z nich oddzielnie. Pokrowiec ma też za zadanie ułatwiać wentylację materaca. Odprowadzanie wilgoci na zewnątrz wkładu materaca utrudnia grzybom, pleśniom i bakteriom pojawienie się.

Właściwości pokrowca

Pokrowiec to coś więcej niż zabezpieczenie materaca przed plamami. Niestety klienci rzadko zaprzątają sobie nim głowę. To błąd, ponieważ to on jest warstwą znajdującą się najbliżej ciała, a więc powinien być dobrze dobrany. Tak samo jak sam materac. Prawidłowe dopasowanie pokrowca do potrzeb i preferencji pozwoli Ci odpoczywać w najbardziej efektywny sposób. Do każdych wymagań można dobrać właściwy pokrowiec. Czy chcesz, aby pokrowiec dodatkowo chronił Twoją skórę przed nadmiernym poceniem się i wspomagał jej termoregulację?

CZYTAJ:  Materace termoelastyczne – prawdy i mity

Zalety pokrowca Thermobalance

Jako specjaliści od materacy wiemy, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej temperatury podczas snu. Właśnie takie zadanie spełnia pokrowiec Thermobalance, który podniesie komfort Twojego odpoczynku. Tkanina ta posiada właściwości utrzymujące skórę w jej optymalnej temperaturze. Zawiera włókna klimatyzujące, które reagują na poziom ciepłoty użytkownika. Dzięki ich zdolnościom do zmiany swojej struktury pod wpływem temperatury ciała możliwa jest wymiana ciepła i wilgoci ze skóry. Zasadą działania włókien jest zjawisko obserwowane na skórze człowieka. W zależności od potrzeb, tak jak w skórze człowieka, otwierają się bądź zamykają „pory”, ułatwiające bądź lepszą przewiewność, bądź oddawanie nagromadzonej wilgoci na zewnątrz. To świetne rozwiązanie dla osób przegrzewających się i pocących się w nocy. Wszyta w boki pokrowca siatka wentylacyjna 3D poprawia cyrkulację powietrza w materacu, a więc i jego higieniczność. Pokrowiec Thermobalance gwarantuje uczucie świeżości i suchości, które sprzyjają dobremu samopoczuciu.

W pokrowiec Thermobalance obleczony jest wysokoelastyczny materac Swiss Energy Materasso. To elastyczne i sprężyste podłoże, które bardzo dobrze dopasowuje się do krzywizn całej sylwetki. Dobre podparcie ciała zapewnia wygodny i zdrowy sen, dzięki któremu rano obudzisz się wypoczęty i zregenerowany.

CZYTAJ:  Na jakie certyfikaty warto zwrócić uwagę przy zakupie materaca?

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ