walcz z alergią w nocy, kobieta z katarem leżąca w łóżku

Walcz z alergią w nocy

Każdy z nas powinien spać na wygodnym materacu i w komfortowych warunkach. Niestety, zdrowe warunki do snu są często niemożliwe w przypadku osób z alergią. Czy na pewno?

Sen alergików

Odpowiedni materac ułatwi alergikom spokojny sen w sprzyjających warunkach. Najlepszym materacem dla osoby cierpiącej na różnego rodzaju uczulenia jest materac zbudowany z pianki. Jej struktura zapewnia bowiem brak przestrzeni na gromadzenie się kurzu oraz przewiewność i oddychalność, których nie lubią bakterie. Świetną wiadomością jest to, że Materasso stworzyło pianki materacowe dedykowane alergikom. Wyróżniają je właściwości, które pomagają zmagać się z różnorakimi alergenami. Dotyczy to także pokrowców, które również wspierają zdrowy sen użytkowników z alergiami.

Materace dla alergików:

Pianka Biogreen

Pianka ta powstała na bazie naturalnego oleju rycynowego. Jest odporna na deformacje i utlenianie się, które powstaje z biegiem użytkowania. Pianka Biogreen jest nasączona olejkiem aloesowym, który wytwarza przyjemny aromat. Oprócz tego olejek ma działanie antyalergiczne oraz posiada właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Ma działanie łagodzące i przeciwzapalne, dlatego stosuje się go w walce z alergiami i astmą. Z tej pianki polecamy materac Natur Biogreen lub Viscogreen Materasso.

Pianka Antibacterial

Sama nazwa tej pianki mówi o jej właściwościach – działaniu antybakteryjnym. Dzięki zawartości leczniczego preparatu Sanitized, jest stale i trwale dezynfekowana. Pianka z tą substancją sprawia, że wewnątrz materaca nie dochodzi do pojawienia się i rozwoju roztoczy, pleśni, grzybów i bakterii. Jest więc polecana wszystkim osobom borykającym się z alergiami. Pianka ta znajduje się w materacu Antibacterial Materasso oraz Comfort Antibacterial.

Pianka Thermosilver

Wewnątrz tej pianki znajdują się mikrokapsułki PCM (Phase Materials Change), których zadaniem jest termoregulacja. Pochłaniają ciepłotę ciała użytkownika, żeby go nie przegrzać, a kiedy jest za zimno – ogrzewają go. To, co spodoba się alergikom to fakt, że pianka ThermoSilver jest jonizowana mikrocząsteczkami srebra. Dzięki antybakteryjnemu działaniu srebra, sen jest wolny od roztoczy, pleśni, grzybów i bakterii.

CZYTAJ:  Czy cena świadczy o jakości materaca?

Przeczytaj także, jak wybrać dobry materac.

Pokrowce dla alergików:

Pokrowiec Lavender

Pokrowiec Lavender nasączony został olejkiem lawendowym, który – oprócz działania relaksacyjnego – ma naturalne działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Aby zapewnić jak najwyższy poziom higieny, pokrowiec przystosowany jest do prania w wysokiej temperaturze (60°C).

Pokrowiec Greentex

Pokrowiec tworzy innowacyjna tkanina Greentex – nagrodzona jako inteligentny materiał. Cechuje ją eliminacja wilgoci z ciała użytkownika. Oprócz tego zawiera probiotyk niszczący bakterie i roztocza. Będzie idealny dla osób z chorobami układu oddechowego, w tym z astmą.

Pokrowiec Silver Protect

Pokrowiec Silver Protect ogranicza ilość i niweluje powstawanie szkodliwych mikroorganizmów, bakterii, pleśni i roztoczy. Dzieje się to dzięki poddaniu włókien tkaniny procesowi jonizacji srebrem. Antybakteryjne działanie srebra jest znane już od kilkuset lat, a jego zastosowanie w pokrowcu sprzyja higienie snu.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ