włoskie materace

Odpocznij we włoskim klimacie na materacu San Remo i San Marino

Wyobraź sobie wakacje we Włoszech – ciepło, pięknie i miło. Relaksujesz się i wypoczywasz. A teraz ten wakacyjny komfort i odpoczynek przenieś do swojej sypialni. To trudne, bo nie budzisz się w pełni sił i z rozluźnionym ciałem? Wygodę, zdrowy sen oraz odprężone ciało, zupełnie jak na słonecznych wakacjach, pomogą Ci uzyskać materace San Remo lub San Marino. W jaki sposób? Przeczytaj poniżej.

Materac San Remo

Niektórzy wolą w wakacje wylegiwać się na plaży, a inni wolą spędzać czas aktywnie. Tak samo jest z doborem materaca – każdy ma własne potrzeby i preferencje. Materac San Remo jest dwustronny. To pozwala Ci wybrać najlepszą twardość. Twardsza strona zawiera piankę Eliocell, a ta miększa – piankę Nightfly. Pierwszą cechuje wysoka sprężystość i elastyczność, co zapewnia odpowiednie dopasowanie do krzywizn ciała. Jest niezwykle przewiewna, a to z kolei pomaga zachować świeżość i higienę materaca. Gromadzenie się w nim kurzu i roztoczy jest utrudnione. Jest także odporna na eksploatację, więc możesz cieszyć się wygodą materaca przez długi czas.

Pianka Nightfly to wysokoelastyczna pianka poliuretanowa o zwiększonej sprężystości. To z kolei gwarantuje optymalne podtrzymanie całej sylwetki i zapewnia ułożenie kręgosłupa w linii prostej. Właśnie taka pozycja podczas snu jest dla niego najlepsza. Pianka Nigthfly posiada mikroskopijne otwory, dzięki którym cyrkulacja powietrza jest efektywna. Wentylacja materaca zmniejsza ryzyko pojawienia się bakterii, grzybów, pleśni i roztoczy. A higieniczne warunki odpoczynku są kluczowe, jeśli chcesz cieszyć się zdrowym snem. Odpowiednią jakość snu zapewnia także pokrowiec Algua z mikrokapsułkami zawierającymi algi morskie, które regenerująco wpływają na skórę użytkownika materaca.

Materac San Marino

Jeśli większy komfort odpoczynku zapewnia Ci miękkie podłoże, materac San Marino to dobry wybór. To materac z gatunku tych miększych, na których możesz poczuć się bardzo lekko. Składa się z włoskich pianek Mindfoam i Nigthfly. Pierwsza z nich zapewnia uczucie lekkości, a równocześnie – rozluźnienie i regenerację mięśni oraz stawów podczas snu. Kiedy śpisz na tym materacu, kręgosłup jest odciążony, może więc bez przeszkód i napięć odpoczywać.

CZYTAJ:  Thermobalance - nowa technologia w służbie Twojego snu

materac san marino

Pianka Nightfly wzmacnia kojące działanie całego materaca. Dzięki nieskończenie wielu punktom podparcia umieszczonym w tym materacu, ciało rozłożone jest równomiernie na całej jego powierzchni. Dużą przewiewność zapewnia pokrowiec Greentex z aktywnymi probiotykami, które usuwają szkodliwe mikroorganizmy z powierzchni materaca. Tkanina Greentex została nagrodzona INTERZUM AWARD 2009 jako tzw. inteligentny materiał. A „mądry” sen to coś, czego wszyscy potrzebujemy 🙂

Strefy twardości

Materace San Remo i San Marino posiadają 7 stref twardości. Co to znaczy? Strefy te mają za zadanie wspierać każdą część ciała w jej naturalnym ułożeniu. Ponieważ każda ma inną wagę i kształt, wywiera inny nacisk na materac. Strefy twardości dzielą materac na powierzchnie o różnym stopniu twardości tak, aby wszystkie części ciała mogły być w nocy dobrze podparte i odciążone. Im więcej stref twardości w materacu, tym oczywiście lepiej.

Oba opisywane materace w indywidualny sposób podpierają i rozluźniają każdą z tych części ciała: głowę, barki, kręgi lędźwiowe, miednicę, uda, łydki i stopy. A ciało jest za to wdzięczne, bo nie tylko włoskie wakacje mogą zapewnić mu rozluźnienie.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ