jak kupić materac w sklepie stacjonarnym

Zakup materaca w sklepie stacjonarnym

Zakup materaca to często spore uszczuplenie domowego budżetu. Odpowiednio dobrany materac jest jednak sprzymierzeńcem w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Z tych powodów takiego zakupu nie powinniśmy podejmować pochopnie lub zdając się na opinię handlowców. Najlepiej udać się do salonu sprzedaży i zaufać swoim odczuciom. Jak kupić materac w sklepie stacjonarnym?

Jak kupić materac w sklepie stacjonarnym?

Odpowiadamy: spokojnie. Szybkie, nieprzemyślane decyzje zakupowe często niosą ze sobą rozczarowanie i rozgoryczenie. Nie chcemy, żebyś tego doświadczał, dlatego w tym artykule zwracamy szczególną uwagę na czas przeznaczony na wybór najlepszego materaca. Wygospodaruj go wystarczająco dużo, by móc na spokojnie przyjrzeć się wszystkim modelom w salonie. Ba! Nie tylko przyjrzeć się, ale co ważniejsze – przetestować je. Sprawdź na własnej skórze, w jakim stopniu odpowiada Ci każdy z rodzajów i typów materacy. Poczuj, które są komfortowe, a które niekoniecznie. Połóż się w różnych pozycjach, bo musisz być pewien swojej wygody. Liczą się Twoje odczucia, a nie zachęty sprzedawców czy opinie znajomych. Modeli materacy w salonach stacjonarnych jest dużo, ale można zawęzić wybór. Jak?

CZYTAJ:  Czy twardy materac to samo zdrowie?

Dopasowanie materaca

Aby dać Ci pełniejszą odpowiedź na pytanie o to, jak kupić materac w sklepie stacjonarnym, akcentujemy potrzebę dokonania tego zakupu świadomie. Chodzi nam o świadomość dotyczącą podstawowych czynników, którymi należy kierować się przy wyborze modelu. Mając tę wiedzę przed wizytą w salonie, znacznie łatwiej i szybciej dokonasz właściwego, efektywnego wyboru. Jedną z cech dopasowania materaca do użytkownika jest waga tego ostatniego. Jeśli ważysz poniżej 60 kg, w sklepie zwróć uwagę na materace z symbolem H1 – to oznaczenie stopnia twardości. Dla wagi między 60 a 80 kg polecane są materace o twardości H2, a dla zakresu 80-100kg – H3. Osobom ważącym powyżej 100 kg zaleca się twardość H4. Kolejnym kryterium wartym poznania przed udaniem się do salonu z materacami jest strefowość. Im więcej stref twardości, tym materac jest lepiej dopasowany do ciężaru ciała i jego krzywizn. Dzięki temu może w jak najlepszy sposób podpierać kręgosłup i całą sylwetkę.

CZYTAJ:  Kiedy wymienić materac na nowy – 5 oznak

Użyte materiały

Oczywiście, warto wcześniej poznać główne cechy materacy różnego typu. Inne właściwości mają modele kieszeniowe, inne lateksowe, a inne termoelastyczne i wysokoelastyczne. Również inne materace są rekomendowane osobom śpiącym na plecach, inne tym w pozycji bocznej, a inne śpiącym na brzuchu. Przy spaniu na plecach rekomendujemy materace kieszeniowe, lateksowe lub piankowe, np. materac termoelastyczny Termopur Comfort. Dla śpiących na boku odpowiedni powinien okazać się również materac termoelastyczny, ale także lateksowy – np. Sultan Latex. Śpisz na brzuchu? Odradzamy. To najmniej zdrowa pozycja, która może Ci zaszkodzić. Jednak jeśli na razie nie wyobrażasz sobie spania inaczej, skorzystaj ze średniotwardych materacy kieszeniowych, lateksowych albo wysokoelastycznych – np. z siedmiostrefowego materaca Swiss Dynamic. Niech na koniec wybrzmi fakt, że zawsze lepiej udać się do sklepu stacjonarnego, niż kupować materac w ciemno przez Internet.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ