jak nie marznąć w nocy

Zmarzluchu! Rozgrzej się w zimne noce

Nie mieszkasz na Syberii, ale czasem czujesz się, jakby tak właśnie było? Zimne dłonie, stopy, nos i policzki w nocy – znasz to nieprzyjemne uczucie? Nazywasz siebie „zmarzluchem”, dla którego ciepło to wybawienie? Nie jesteś wyjątkiem! Poznaj sposoby na rozgrzanie organizmu w nocy!

Rozgrzanie na wyciągnięcie ręki

Metod na to, jak się rozgrzać w nocy, jest kilka. Podstawowym narzędziem w walce o ciepło w trakcie snu jest odpowiednio gruba piżama (tutaj przeczytasz o tym, jak wybrać strój do spania). Długie rękawy i nogawki uszyte z miękkich i nieuciskających tkanin przyjemnie otulą Twoje ciało. Także to, czym się przykrywasz, ma niebagatelne znaczenie (tutaj przeczytasz o tym, jakie są rodzaje kołder i pościeli i jak wybrać najlepsze). Najcieplejsze kołdry to te stworzone z ptasiego puchu i pierza. Poliestrowe wypełnienie się do nich nie umywa!

Jak jeszcze się rozgrzać w zimowe noce lub chłodne wieczory? Oczywiście dzięki gorącej kąpieli! W wannie pełnej ciepłej wody rozluźnisz swoje ciało i przygotujesz je do nocnego odpoczynku. Możesz dodać do wody kilka kropel naturalnego olejku cynamonowego lub rozmarynowego, które mają działanie rozgrzewające i poprawiające krążenie. Kiedy nie masz czasu na kąpiel (albo chcesz uniknąć częstego jej zażywania), wystarczy ciepły prysznic.

Jak się rozgrzać w nocy? Długofalowe rozwiązania i dobry materac

Sposób 1: ciepło srebra i materac Thermo Silver

Powyższe wskazówki to nie wszystkie sposoby na rozgrzanie organizmu w nocy. Temperaturę swojego ciała możesz regulować za pomocą materaca Thermo Silver z oferty Materasso. Zawiera on mikrokapsułki PCM (Phase Materials Change), które pochłaniają ciepło wytwarzane przez ludzki organizm. Kiedy śpisz na takim materacu, a temperatura Twojego ciała się obniża – materac oddaje zgromadzone wcześniej ciepło. Dzięki temu nie zmarzniesz w nocy, nie wybudzisz się, a Twój sen będzie spokojny i komfortowy. W materacu tym znajdują się także cząsteczki soli srebra (stąd termin „Silver” w nazwie), które mają działanie antybakteryjne, pomagające utrzymać higieniczne warunki snu.

CZYTAJ:  Jak sobie uprzyjemnić poranne wstawanie?

Sposób 2: zielony żel, czyli materac Thermogel

Zmarzluchy znajdą w ofercie Materasso jeszcze jeden materac regulujący temperaturę – Thermogel. To materac z pianki termoelastycznej, która dostosowuje się do krzywizn ciała pod wpływem jego wagi oraz ciepła. Pod wpływem tych czynników staje się miększa i jeszcze dokładniej dopasowuje się do sylwetki. A to daje Ci jeszcze lepsze podparcie kręgosłupa.

materac thermogel

Cały materac zbudowany jest z kilku warstw pianek. To właśnie nowoczesna pianka Greengel jest tu odpowiedzialna za utrzymanie temperatury ciała śpiącej osoby. Absorbuje również to ciepło i uwalnia je, gdy ciepłota spada.

*

Pamiętaj, że zachowanie odpowiedniej temperatury ciała podczas snu pomaga zregenerować kręgosłup, mięśnie i stawy. Śpij w zdrowej i ciepłej atmosferze!

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ