pierwsza gwiazdka

Co wigilijna pierwsza gwiazdka ma wspólnego z materacem?

Rozpoczynanie kolacji wigilijnej po pojawieniu się pierwszej gwiazdki na niebie to tradycja dobrze znana wszystkim w Polsce. Największą radość czerpią z niej dzieci, choć i dla dorosłych może być urokliwym zwyczajem. Ale w jaki sposób gwiazda na nieboskłonie łączy się z materacami? O tym przeczytasz poniżej.

Z kosmosu wprost do sypialni

W latach 70. Narodowa Agencja Aeronautki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) wynalazła pewien specjalny materiał, by chronić swoich astronautów przed ciśnieniem atmosferycznym podczas podróży kosmicznych. Materiał ten pomagał podróżującym do w kosmos bezpiecznie dostać się do celu. Nawet do pierwszej gwiazdki. Tą innowacją była pianka termoelastyczna, która obecnie pomaga wygodnie spać wszystkim ceniącym zdrowy odpoczynek. Na szczęście zakup materaca termoelastycznego to nie gwiazdka z nieba warta kosmicznych sum. To coś całkiem przyziemnego i dostępnego J

Co wyróżnia piankę termoelastyczną?

Tym, co odróżnia piankę termoelastyczną od innych pianek materacowych, jest jej zdolność dostosowywania się do temperatury i wagi ciała użytkownika. Jak do tego dochodzi? Poddawana działaniu wspomnianych czynników, pianka staje się miększa i elastyczniejsza oraz lepiej dopasowuje się do sylwetki. Leżąc na takim materacu, ma się wrażenie zapadania niczym w miękką chmurkę, która przyjemnie otula. Pianka termoelastyczna ma wiele punktów podparcia, co sprawia, że kręgosłup jest świetnie podtrzymany. Bez trudu może on przyjąć linię prostą, a to ułożenie jest niezbędne do zdrowego i regeneracyjnego snu. Taki odpoczynek jest też higieniczny, ponieważ pianka odznacza się bardzo dobrą cyrkulacją powietrza. Wilgoć jest z niego szybko odparowywana, a bakterie, roztocza, grzyby oraz pleśnie nie mają sprzyjających warunków do rozwoju i namnażania się.

Redukcja nacisku

Pianka termoelastyczna redukuje nacisk na ciało, dlatego sypiając na takim materacu, nigdy nie poczujesz, że coś Cię ugniata, uciska. Rano obudzisz się w pełni sił, z rozluźnionymi mięśniami i stawami. Brak ucisku na ciało pozwala na swobodny przepływ krwi. Materac z pianki termoelastycznej ugina się jedynie w tych miejscach, w których występuje nacisk, dzięki czemu sprawdzi się w podwójnym łóżku. Zmiana pozycji przez jedną osobę nie wprawi w ruch tej drugiej, śpiącej obok. Na takim materacu można spać w pozycji – na boku, na plecach, natomiast przestrzegamy przed spaniem na brzuchu. Z resztą nie będziecie już chcieli spać na brzuchu, jeżeli będziecie spać na materacu z pianą termoelastyczną.

CZYTAJ:  Co położyć na materac?

Materac z pianki termoelastycznej (np. Galaxy Viscostar Materasso) jest dobrym wyborem dla osób o specjalnych potrzebach: obłożnie chorych, po urazach, z dolegliwościami bólowymi różnych części ciała, w ciąży, osób starszych, dzieci, a także dla wszystkich tych, którym zależy na komfortowym śnie.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ