przechowywanie pościeli

Jak i gdzie przechowywać kołdry i poduszki?

Jeśli chcesz, aby pościel służyła Ci długo i była zawsze świeża, trzeba ją odpowiednio przechowywać. Gdzie wygospodarować miejsce na kołdrę i poduszki w sypialni? Przeczytaj nasze wskazówki.

Gdzie przechowywać pościel, której aktualnie używasz?

Gdy patrzysz na zdjęcia z wnętrzarskich magazynów i portali z inspiracjami, w oczy rzucają się nienagannie zaaranżowane sypialnie. W prawdziwym świecie rzadko która wygląda tak ładnie, a przyczyną bardzo często jest nieschowana pościel. Gdy w pośpiechu wybierasz się rano do pracy i przygotowujesz całą rodzinę do wyjścia, ciężko jest jednocześnie perfekcyjnie zasłać łóżko, włącznie z ułożeniem narzuty i poduszek dekoracyjnych. Na szczęście jest sporo patentów, które pomogą Ci nieco uporządkować temat przechowywania pościeli w sypialni.

Na początek staraj się nie pozostawiać kołdry i poduszki na łóżku na cały dzień. Jeśli to niemożliwe, zadbaj przynajmniej o to, by na jakiś czas zdjąć je z materaca, aby miał szansę się wywietrzyć. To bardzo ważne, ponieważ leżąca kołdra oraz narzuta blokują wymianę powietrza, co skraca żywotność materaca i może prowadzić do problemów z nadmierną wilgotnością pomieszczenia.

Najlepiej jednak każdego ranka pościel umieszczać w specjalnie do tego celu przeznaczonym pojemniku. Najwygodniej jest wtedy, gdy pojemnik jest po prostu częścią łóżka. Kupując ten mebel, warto więc zwrócić uwagę, czy jego konstrukcja przewiduje miejsce do przechowywania pościeli.

Takie rozwiązanie oferuje wiele łóżek, w tym także modele kontynentalne takie jak łóżko Cristal od Materasso.

Ten mebel wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, w tym pojemnikiem do przechowywania pościeli, ale także eleganckim designem. Wysoki zagłówek z efektownymi przeszyciami pasuje do stylowych i wyrafinowanych sypialni w stylu nowoczesnym i glamour.

Jeśli wolisz model z niższym zagłówkiem, ale nadal potrzebujesz wygodnego pojemnika na pościel czy dodatkowe koce, sprawdź łóżko Damiani ze sklepu Materasso. Ten model jest wyjątkowo uniwersalny. Sprawdzi się w sypialni w stylu nowoczesnym, ale także minimalistycznym czy loftowym. Geometryczne przeszycia porządkują przestrzeń, a połączenie drewna z ponadczasową szarością to strzał w dziesiątkę.

CZYTAJ:  Zasypianie - cisza czy media?

Gdzie przechowywać dodatkowe kołdry, poduszki i zestawy pościeli?

W sypialni potrzebujesz miejsca nie tylko na aktualnie używaną pościel, ale także na dodatkowe zestawy kołdry z poduszką czy koce, przydatne w czasie chłodniejszych dni. W tym pomieszczeniu bardzo często przechowuje się także dodatkową pościel – poszewki na kołdry, poduszki czy prześcieradła.

Gdzie trzymać sypialniane tekstylia? Pomocą może służyć pojemna szafa lub garderoba. Już na etapie projektu czy zakupu takiego mebla warto przewidzieć tę funkcję i dobrać model szafy, który oferuje duże szuflady lub otwarte półki na rzadziej używane tekstylia.

Nie każda szafa pomieści dodatkowe komplety pościeli czy koce. Rozwiązaniem mogą być sprytne pojemniki na tekstylia oraz pokrowce, które można wsunąć pod łóżko lub położyć na dnie szafy. W sklepach z wyposażeniem wnętrz bez problemu je znajdziesz i to w wielu rozmiarach, tak by dobrać model idealny do miejsca, którym dysponujesz w sypialni.

W szczególnie małych sypialniach można zainwestować w pojemniki zamykane próżniowo. Po odessaniu powietrza duża „paka” z pościelą czy innymi tkaninami staje się niewielką „paczuszką”, którą łatwo można przechować w szafie czy w pojemniku pod łóżkiem. Pamiętaj tylko, że takie pojemniki nie nadają się do przechowywania kołdry czy poduszki – nadmierne zgniecenie im szkodzi.

Do przechowywania kocy czy narzut służy także pojemnik na pościel zamontowany w łóżku. Jeśli brak już w nim miejsca, dobrym pomysłem jest wykorzystanie mebli z dodatkową funkcją przechowywania. Może to być np. otwierany tapicerowany puf czy komoda, w której wygospodarujesz trochę miejsca w rzadziej używanych szufladach.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ