zalety materaca lugano

Materac Lugano – poznaj pianki w kształcie sprężyn

1

Materiały i technologie używane w produkcji materacy nie są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Ciągle ulepszany proces tworzenia kolejnych modeli zaowocował projektem z pianki, która kształtem przypomina sprężyny. Jak to możliwe? Poznaj materac Lugano marki Materasso.

Materac Lugano – dlaczego warto go wybrać?

Nowością w kolekcji Exclusive Materasso jest materac Lugano o wyjątkowej budowie. Jego rdzeń stanowią wysokiej jakości pianki EvoPoreHRC i AventO2. Co ważne, są one formowane w niezwykły kształt sprężyn, przez co materac idealnie dopasowuje się do krzywizn i ciężaru ciała. Dodatkowo taka budowa zapewnia prawidłowy przepływ powietrza, zmniejszając ryzyko pojawienia się wilgoci, grzybów i pleśni. Obie pianki zapewniają komfortowe i elastyczne podłoże.

Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Pianka EvoPoreHRC jest szwajcarską pianką wysokoelastyczną, która bardzo dobrze podpiera całą sylwetkę. Sprawdzana była pod kątem wytrzymałości na wilgoć i zmiany temperatury – jest więc gwarancją wysokiej jakości i żywotności. Z kolei pianka AventO2 stworzona została na bazie naturalnego olejku lawendowego oraz wyciągów ze szwajcarskich roślin. Dzięki temu, że poddano ją odpowiedniemu procesowi wulkanizacji, jest niezwykle odporna na proces utleniana się. Dodatek lawendy sprzyja wyciszeniu się i spokojnemu odpoczynkowi.

Jeszcze więcej pianek o wysokiej jakości

Czy dwie wspomniane pianki to wszystko? Oczywiście, że nie! Materac Lugano składa się także z pianki Neroli oraz pianki Lavender. Neroli (hiszpańska) umiejscowiona jest na szczycie materaca i również zawiera ekstrakt z roślin – w tym przypadku z kwiatów pomarańczy. Ta wysokoelastyczna pianka w odpowiedni sposób wspiera kręgosłup i całe ciało, tak aby w nocy mięśnie i stawy mogły się rozluźnić oraz zregenerować. Duża gęstość pianki Neroli zapewnia jej wysoką sprężystość.

Natomiast pianka Lavender, umiejscowiona na samym dole materaca, zwiększa relaksujące właściwości materaca Lugano. Jak nazwa wskazuje, nasączona została olejkiem z lawendy, którego aromat uwalniany jest pod wpływem temperatury ciała śpiącej osoby. Lawenda ma także właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, co pozwala zachować higienę materaca. I olejek lawendowy, i ten z kwiatów pomarańczy sprawiają, że materac Lugano wspomaga krążenie krwi i odpręża zmysły użytkownika.

CZYTAJ:  Jak przygotować sypialnię na zimę? Sprawdź, jakie wybrać wyposażenie

Odpowiedni pokrowiec, czyli bez czego Lugano się nie obejdzie

Materac Lugano obleczony jest w pokrowiec Biorytmik, który łatwo można zdjąć i wyprać w temperaturze do 60°C. Pokrowiec ten jest efektem połączenia nowoczesnej technologii i tradycji chińskiej medycyny ludowej. Wewnątrz przyjemnych w dotyku włókien pochodzenia naturalnego zawarte zostały naturalne minerały. Poprawiają one przepływ energii w ciele człowieka, co skutkuje większym relaksem w nocy i poprawą samopoczucia w ciągu dnia.

Przekonaj się na własnym ciele, jak dobrze na organizm i zmysły wpływa materac Lugano. Śpij zdrowo i spokojnie!

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ