aranżacja pokoju dla dziecka, kolorowy pokój dla dziecka

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Urządzenie dziecięcego pokoju to wielkie wyzwanie dla rodziców. Aby pokój był funkcjonalny, warto podzielić go na kilka stref. Poniżej podpowiadamy, co powinno się w nich znaleźć i jak sprawić, by pomieszczenie spodobało się maluchowi.

Kluczowe elementy przy urządzaniu pokoju dla dziecka

Planowanie przestrzeni

Podział na kilka stref w pokoju dziecka pozwoli nie tylko na szybsze sprzątanie zabawek i innych przedmiotów, ale także ułatwi wydzielenie czasu na zabawę, naukę i odpoczynek. Jest to tym bardziej ważne, jeżeli maluch dzieli przestrzeń z rodzeństwem. Funkcjonalny pokój charakteryzuje się właściwym wykorzystaniem miejsca oraz użyciem mebli i sprzętów, które są dopasowane do rozwoju i wieku dziecka. Dzięki temu wykonywanie codziennych czynności, takich jak np. ubieranie się, zajmować będzie znacznie mniej czasu i energii.

Strefa odpoczynku

W tej strefie należy pamiętać o wygodnym łóżku, najlepiej z szufladą na pościel, oraz o dobrej jakości materacu. Modelem, który można polecić, jest materac Premier 15. Zawiera on pianę Nightfly, czyli wysokoelastyczną pianę zapewniającą doskonałą wentylację wnętrza materaca oraz gwarantującą uczucie świeżości i higieny. W składzie produktu znajduje się także piana Eliocell, która odpowiednio podpiera ciało śpiącej osoby. Do materaca dołączony jest pokrowiec Algua z wysokiej jakości tkaniny zawierającej wyciąg z alg morskich. Działa on pozytywnie na odporność immunologiczną człowieka oraz na jego skórę. Warto dodać, że poszczególne warstwy materaca są łączone klejem Simfala, który spełnia najsurowsze normy bezpieczeństwa ukierunkowane na produkty dla małych dzieci.

Strefa zabawy

Aby dziecko mogło utrzymać w swoim królestwie porządek, należy zapewnić mu pojemniki i sortery pomagające ogarnąć codzienny nieład. W większych pokojach świetnie sprawdzą się także pufy i krzesła ze schowkami. Z racji tego, że dzieci są głównie wzrokowcami, warto kupić odkryte półki, na których można wyeksponować kolekcję zabawek. W strefie zabawy najlepiej ograniczyć liczbę przedmiotów do potrzebnego minimum, ponieważ jeśli będzie ich za dużo, to maluch może czuć się przytłoczony.

CZYTAJ:  Krótka historia materaca

Strefa nauki

Podstawę stanowi biurko, które powinno znaleźć się w pobliżu naturalnego źródła światła. Na nim powinna pojawić się lampka oraz przybornik papierniczy. Strefa do nauki nie może być zapełniona rzeczami rozpraszającymi uwagę dziecka. Warto także postawić na jasne kolory ścian, które nie tylko będą działać odprężająco, ale także sprzyjać skupieniu. Półki lub regały z książkami najlepiej postawić obok biurka, aby dziecko miało do nich łatwy i szybki dostęp.

Słuchaj potrzeb swojej pociechy

Pamiętaj, że z wiekiem zmienia się także gust dziecka, dlatego bierz pod uwagę także jego opinię. W odpowiednio urządzonym pokoju maluch będzie czuł się bezpiecznie i szczęśliwie.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ