jaką poduszkę wybrać

Jak wybrać najlepszą poduszkę?

Najczęściej w formie kwadratu lub prostokąta. Niższa, wyższa, miększa lub twardsza. Z bogatym wnętrzem, bo każde wypełnienie to inne właściwości. Mowa o poduszce, która ma duże znaczenie dla zdrowego i spokojnego snu. Jak wybrać tę najlepszą? Przeczytaj poniżej.

Najlepsza poduszka, czyli…

Poduszka idealna to taka, która zapewnia dobre wsparcie głowy i szyi, a co za tym idzie – pozwala na prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu. Choć najpopularniejsze są poduszki z ptasim pierzem, puchem lub wypełnieniem poliestrowym, nie można ich nazwać odpowiednimi modelami. Dlaczego? Ponieważ kiedy na nich śpisz, głowa uniesiona jest powyżej reszty ciała, co nie pozwala kręgosłupowi szyjnemu na ustawienie się w prostej linii.

Jak więc uzyskać pożądane, zdrowe ułożenie kręgosłupa? Z pomocą poduszki anatomicznej.

… poduszka anatomiczna!

Poduszka anatomiczna to taka, która zapewnia prawidłowe wsparcie głowy i szyi podczas nocnego odpoczynku. Tym samym jest bardzo wygodna. Może mieć niewyprofilowaną lub wyprofilowaną formę. Pierwszy rodzaj ma gładką powietrznię, w jaką głowa może się swobodnie i lekko zapaść, aby utrzymać prostą linię kręgosłupa (jak poduszka London). Poduszkę wyprofilowaną cechuje jeden bok wyższy od drugiego. Podpiera on szyję, dzięki czemu kręgosłup może przyjąć wzorowe ułożenie (poduszki Paris, Madrid).

Co drzemie w środku?

Poduszki anatomiczne stworzone są z materiałów pomagających prawidłowo ułożyć ciało podczas snu. To sprężyste pianki, które zapewniają dopasowanie się do budowy ciała użytkownika. Wykorzystane są tu pianki wysokoelastyczne oraz termoelastyczne. Te drugie, oprócz doskonałej elastyczności, dodatkowo miękną w kontakcie z ciałem śpiącego i przez to się do niego dokładnie dopasowują.

Jaką poduszkę wybrać? Kilka propozycji

Wiesz już, na jakie materiały zwrócić uwagę przy kupnie poduszki. A czy jest coś jeszcze, co powinno mieć znaczący wpływ na Twoją decyzję? Owszem – jest to pozycja, w której najczęściej śpisz.

CZYTAJ:  Idealna szafka nocna - jakie powinna mieć wymiary?

Paris dla śpiących na boku

Jeśli sypiasz w pozycji na boku, musisz zwrócić uwagę na twardsze i wyższe poduszki anatomiczne o profilowanej budowie. Sprawdzi się tu poduszka Paris Materasso zbudowana z pianki termoelastycznej, na której Twój kark i głowa odpoczną.

London dla śpiących na brzuchu

Jeśli śpisz w ten sposób, najlepsza będzie dla Ciebie płaska i miękka poduszka. Możesz też… nie korzystać z poduszki w ogóle. Jeśli jednak jakiejś potrzebujesz, odpowiednia będzie poduszka London Viscogreen Materasso. Stworzona jest z pianki termoelastycznej powstałej na bazie naturalnego oleju rycynowego oraz zawiera ekstrakt z aloesu o działaniu antybakteryjnym. Pamiętaj jednak, że spanie na brzuchu to niezdrowa pozycja, ponieważ kark jest długotrwale przekręcony w jedną stronę, a narządy wewnętrzne – ugniatane.

poduszka london

Madrid dla sypiających na plecach

Przy takim ułożeniu ciała skorzystać możesz i z poduszki anatomicznej profilowanej, i z nieprofilowanej. Ważne, aby miała średnią grubość i nie była za wysoka, bo wtedy dojdzie do protrakcji, czyli nadmiernego wysunięcia głowy do przodu. Poduszka Madrid Materasso za sprawą użytej pianki termoelastycznej zapewni dopasowanie do budowy i krzywizn ciała. Oprócz standardowego profilowania ma ona wycięcie w środkowej części, aby w pełni podeprzeć kark.

poduszka madrid

 

*

Pamiętaj, że najważniejszym kryterium przy wyborze poduszki jest komfort, jaki Ci daje. Wygodna poduszka jest wypadkową dopasowania do budowy Twojego ciała, pozycji snu oraz miękkości/twardości użytych materiałów. Ciekawi jesteśmy, która poduszka okaże się dla Ciebie najlepsza – Paryż, Londyn czy Madryt? 🙂

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ