jaką poduszkę ortopedyczną wybrać, poduszka ortopedyczna

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Dobrze dobrana poduszka ma wpływ na wysoką jakość snu, dlatego jeśli budzisz się rano z bólem pleców, to warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną. Jednak jaki rodzaj i kształt poduszki ortopedycznej wybrać, aby potem nie żałować zakupu? O tym przeczytasz poniżej.

Co to jest poduszka ortopedyczna i jakie ma właściwości?

Poduszka ortopedyczna to specjalnie wyprofilowana poduszka, której zadaniem jest utrzymywanie neutralnej pozycji kręgosłupa szyjnego. Codzienne korzystanie z takiej poduszki może złagodzić ból głowy, zmniejszy chrapanie oraz zapewni relaksujący i zdrowy sen.

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna działa w bardzo prosty, ale skuteczny sposób. Leżąc na takiej poduszcze, użytkownik ma podparty kręgosłup szyjny na całym odcinku. W porównaniu ze zwykłymi poduszkami, poduszki ortopedyczne wykonane są z elastycznej pianki, która ugina się tylko w punktach nacisku i wraca do swojej pierwotnej formy.

Dla kogo jest dedykowana poduszka ortopedyczna?

Wszystkie osoby, które odczuwają ból i sztywność kręgosłupa szyjnego, powinny zapoznać się z poduszkami ortopedycznymi. Trzeba jednak pamiętać, że taki rodzaj poduszki nie zlikwiduje bólu kręgosłupa całkowicie, ale jedynie przyniesie czasową ulgę.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną?

Wybór zależy od trzech podstawowych czynników:

  • Pozycji spania – w przypadku, gdy użytkownik najczęściej śpi na boku, zalecana jest poduszka z dodatkowym profilowaniem w kształcie wałka, które pozwoli utrzymać neutralne ustawienie głowy. Tu idealnie sprawdzi się anatomiczna poduszka termoelastyczna Paris Viscogreen.

poduszka ortopedyczna viscogreen

Natomiast dla osób lubiących spać na plecach, najlepszym wyborem będzie poduszka miękka i niska, z dodatkowym wcięciem w profilowaniu, taka jak Paris Herbal, która nie tylko zapewnia ergonomiczne podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa, ale także działa kojąco na drogi oddechowe użytkownika.

paris herbal poduszka ortopedyczna

  • Budowy ciała – im mocniej zbudowane ciało, tym poduszka powinna być wyższa. Zasada dotyczy przede wszystkim osób śpiących na boku i chodzi tu głównie o stosunek wzrostu i wagi ciała, np. dla osób niskich polecana jest poduszka Paris, która dopasowuje się do anatomicznych szczegółów ciała i zarazem dzięki dodatkowej perforacji wkładu ułatwia wymianę nagrzanego powietrza z wnętrza poduszki.
  • Twardości materaca, na którym śpisz – im miększy materac, tym głębiej ugina się pod naciskiem ciała, co sprawia, że użytkownik potrzebuje mniejszej wysokości poduszki.
CZYTAJ:  Sen a odchudzanie - wpływ snu na wagę

Powyższe informacje powinny pomóc we właściwym wyborze odpowiedniej poduszki ortopedycznej. Pamiętaj, że tylko odpowiednio wybrany model zapewni odpoczynek kręgosłupowi szyjnemu.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ