materac dla świętego mikołaja

Jaki materac jest odpowiedni dla Świętego Mikołaja?

Co roku ma pracowite święta! W końcu musi dostarczyć prezenty do wszystkich, małych i dużych. Oto on, bohater świąt. Święty Mikołaj! A zastanawiałeś się kiedyś, na czym Mikołaj mógłby się wyspać? W końcu należy mu się odpoczynek! My tak J Jaki materac, naszym zdaniem, jest dla niego właściwy? Poznaj wnioski, do których doszliśmy.

Pozycja snu

Ponieważ Święty Mikołaj cierpi na otyłość brzuszną, wobec tego z pewnością nie śpi w nocy na brzuchu. I dobrze! To pozycja spania najgorsza z możliwych, gdyż powoduje nacisk na narządy wewnętrzne. Zakładamy więc, że Mikołaj śpi na boku lub na plecach. A warto pamiętać, że materac powinno się dobrać do ułożenia swojego ciała w nocy. W każdej pozycji kręgosłup ma przyjmować linię prostą – jest to oznaka dobrze dobranego materaca.

Jeśli Święty Mikołaj śpi na boku, najlepszy będzie dla niego dość miękki materac. Zminimalizuje nacisk na barki i ramiona, na których ciało opiera się najbardziej. Sprawdzi się więc materac z lateksu lub pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do użytkownika pod wpływem jego ciężaru i ciepłoty – np. materac Viscogreen Materasso.

A jeśli Mikołaj śpi na plecach, odpowiedni będzie materac kieszeniowy, piankowy bądź lateksowy o średniej twardości, np. Sultan Latex Materasso. Biodra i ramiona będą miały możliwość zagłębienia się w niego. Spanie na wznak to rozwiązanie optymalne, ponieważ ciało jest w takiej sytuacji równomiernie rozłożone na całej powierzchni materaca. Liczymy, że Święty Mikołaj śpi właśnie w ten sposób.

Waga ciała

Mikołaj nie należy do najlżejszych osób. Zakładamy, że waży między 80 a 100 kg. Czy ciężar ciała ma wpływać na wybór materaca? Oczywiście, że tak. I dla naszego bohatera, i osób o podobnej wadze odpowiedni będzie materac z oznaczeniem H3. To symbol twardości sygnalizujący, na które materace warto zwrócić uwagę. Innymi symbolami są: H1 (dla wagi poniżej 60 kg), H2 (dla osób między 60 a 80 kg) i H4 (polecane osobom powyżej 100 kg). Najważniejsza jest jednak wygoda podczas leżenia i spania, symbole te są jedynie wskaźnikami.

CZYTAJ:  Trwały materac, czyli jaki?

Komfort termiczny

Święty Mikołaj najbardziej aktywny jest zimą, kiedy to temperatury niejednokrotnie spadają poniżej 0°C. Zakładamy, że podobnie jak wiele osób, także i on lubi ogrzewać się wieczorami w zaciszu swojej sypialni. I tu z pomocą przychodzi piankowy materac Thermo Silver Materasso, który ma zdolność regulacji temperatury. Jak to możliwe? Dzieje się to dzięki mikrokapsułkom PCM (Phase Materials Change), które pochłaniają ciepłotę wydzielaną przez ciało. Kiedy temperatura organizmu podczas snu spada, kapsułki oddają zachowane ciepło, aby nie doprowadzić do wyziębienia. Zmarzniętemu Mikołajowi mogłaby przyplątać się jakaś choroba, a przecież tego mu nie życzymy!

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ