materac dla singla

Najlepszy materac dla singla

Kupując materac dla jednej osoby, mamy tak naprawdę nieograniczony wybór. W takiej sytuacji nie musimy chodzić na materacowe kompromisy, a po prostu zdać się wyłącznie na własne preferencje i potrzeby. Ponieważ rodzajów materacy jest kilka, z pewnością każda osoba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zatem, jaki materac dla singla wybrać?

Jaki materac wybrać?

Łóżko, będące najważniejszym meblem w sypialni, najczęściej zajmuje w niej najwięcej miejsca. Warto rozważyć zagospodarowanie tej przestrzeni tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna. Jeśli wielkość pokoju pozwala Ci na wybór łóżka w rozmiarze, jaki tylko sobie zamarzysz, to wspaniale! Oczywiście, im łóżko i sam materac są większe, tym śpi się wygodniej. Typowa długość materacy to 200 cm, ale inaczej jest z ich szerokością. Zdecydować się można na materace o szerokości 80, 90, 120 lub 140 centymetrów. A co powiesz na materac o szerokości 160, 180 albo nawet 200 cm? Brzmi dobrze, prawda? Od tego, jaki materac wybierzesz, zależeć będzie komfort Twojego snu. Swobodnie zmieniaj pozycje spania, nie martwiąc się, że spadniesz z łóżka!

Na jaki wkład się zdecydować?

Który rodzaj materaca będzie dla Ciebie najlepszy – kieszeniowy, lateksowy, a może piankowy? Tego nie wiemy, bo zależy to od Twoich indywidualnych odczuć. Mamy jednak pewność, że najlepszą odpowiedzą na pytanie o to, jaki materac wybrać, jest propozycja ich przetestowania. W każdym dobrym i profesjonalnym stacjonarnym salonie z materacami wszyscy zainteresowani mają możliwość położenia się na różnych modelach. To próba, która daje niezwykle cenne informacje. Dotyczą one bowiem subiektywnej oceny stopnia dopasowania do ciała i jego podparcia. Mówią również o odczuwanym stopniu wygody i zaspokojeniu indywidualnych potrzeb, preferencji i oczekiwań. Dlatego nad zakupy w sklepach internetowych całym sercem przedkładamy organoleptyczny wybór „na żywo”.

CZYTAJ:  Czy twardy materac to samo zdrowie?

Jaka twardość będzie odpowiednia?

Zarówno materace termoelastyczne, z pianki wysokoelastycznej, lateksu, jak i materace kieszeniowe mają swoje właściwości i funkcje. Każdy z nich jest inny, ale wszystkie są wygodne i polecane osobom, którym zależy na zdrowym śnie. Oprócz rodzaju wkładu oraz użytych do jego produkcji materiałów niezwykle istotny jest odpowiedni wybór twardości. Producenci przyjęli symbole określające 4 stopnie twardości materacy. I tak: odnosząc się do wagi poniżej 60 kg, sugeruje się materace o symbolu H1. Osoby ważące między 60 a 80 kg powinny zwrócić uwagę na materace H2. Ciężar ciała w zakresie 80-100 kg sugeruje, że najlepszym wyborem materaca będzie ten z symbolem H3. Natomiast użytkownikom powyżej 100 kg wagi polecana jest twardość H4. Nie zapominaj, że są to dość płynne oznaczenia, a najważniejsze i tak są odczucia płynące z kontaktu ciała z materacem.

CZYTAJ:  Czego nie robić materacowi, aby długo służył?

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ