materac kieszeniowy

Kiedy warto kupić materac kieszeniowy?

2

Materac bez sprężyn to nie materac! Z takim poglądem, mimo rosnącej popularności pian, nadal można się nadal spotkać. Czy warto kupować materac kieszeniowy? Kiedy i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Materace sprężynowe pojawiły się pod koniec XIX wieku. Początkowo montowano w nich sprężyny klasycznie, czyli takie pozaczepiane wzajemnie ze sobą. Później wprowadzono bonell – sprężyny oparte o specjalną bazę, do której są przymocowane. W 1899 roku opatentowano sprężynę Marshalla, czyli pierwszą sprężynę kieszeniową. Włożenie sprężyny do osobnej kieszonki znacznie podniosło komfort spania, bo od tego momentu, każda sprężyna mogła pracować niezależnie od pozostałych. Dziś materace sprężynowe dodatkowo wzbogacane są przekładkami z włókna kokosowego, pianek wysokoelastycznych i posiadają strefy twardości. Mimo tego że przez lata królowały w naszych sypialniach, obecnie wypierane są przez materace lateksowe i piankowe, które są bardziej trwałe i lepiej dopasowują się do ciała osoby śpiącej.

CZYTAJ:  5 mitów o materacach

Kiedy kupić materac kieszeniowy?

Materac kieszeniowy będzie najlepszym rozwiązaniem, gdy dysponujemy sztywnym stelażem oraz mamy ograniczony budżet (choć warto wtedy i tak sprawdzić, czy w cenie materaca kieszeniowego nie uda się kupić dobrej jakości materaca z piany wysokoelastycznej). Taki zakup można rozważyć również wtedy, kiedy potrzebujemy materaca do łóżka gościnnego, rzadziej używanego.

Zalety materacy sprężynowych

materac kieszeniowy

Niższa cena – to niewątpliwa zaleta tych materacy i często argument ostatecznie decydujący o ich zakupie. Niestety – co tanie, to drogie. Tanie materace kieszeniowe zużywają się szybciej i trzeba znacznie prędzej wymienić je na nowy materac. A jeśli w ciągu 10 lat będziemy musieli kupić dwa materace kieszeniowe to równie dobrze można zainwestować w wygodny materac z piany Avent02 i cieszyć się wygodnym łóżkiem przez 10 lat.

Oczywiście można kupić materac kieszeniowy lepszej jakości, ale wtedy jego cena nie będzie znacząco różniła się od dobrych gatunkowo materacy z piany termoelastycznej.

CZYTAJ:  Jak działa pianka termoelastyczna w materacach?

Kupując materac kieszeniowy, sprawdź, czy:

  • materac nie jest przypadkiem materacem sprężynowym bonellowym (taki materac jest nietrwały, niewygodny, daje efekt falowania i niewystarczająco dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa),
  • wykorzystane do produkcji materaca sprężyny kieszeniowe są wystarczająco dobrej jakości. W tanich materacach stosuje się cienki drut, a sprężyny z takiego drutu szybko się odkształcają,
  • w materacu zastosowano przekładkę tapicerską, jakiej grubości i gęstości,
  • jak gęste i grube są warstwy pian i czy zapewnią odpowiednią elastyczność i wygodę,
  • jakie piany wykorzystano w materacu.
CZYTAJ:  Materac piankowy czy lateksowy?

Pamiętać też należy, że materac sprężynowy to nie tylko sprężyna. Jest to tylko jądro materaca, a to na czym śpimy to jest bądź pianka, bądź lateks. Wśród materacy kieszeniowych Materasso znaleźć można między innymi modele z pianką Visco (Komodor bio-ex), pianą Lavender o właściwościach aromatyzujących (Lavender Bio -ex), pianą PUR gwarantującą przewiewność (Premier bio -ex luxus). Materasso zachęca również do zapoznania się z ofertą materacy piankowych, które dzięki swoim wysokim walorom użytkowym wypierają materace kieszeniowe.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ