materac piankowy czy lateksowy

Materac piankowy czy lateksowy?

8

Jeszcze kilka lat temu lateksowy materac był synonimem wygody i luksusu. Dziś coraz częściej słychać o innowacyjnych materacach piankowych. Na jaki materac się zdecydować? Piankowy czy lateksowy?

Materac piankowy czy lateksowy?

Lateks zdobył serca użytkowników dzięki temu, że dopasowuje się do nacisku ciała, a kręgosłup podczas snu nie ulega deformacjom. Jest również niewrażliwy na roztocza, przez co idealnie nadaje się dla alergików. Kiedy lateks pojawił się na rynku materacy od razu go zrewolucjonizował. Był to materiał znacznie lepszy dla naszych ciał niż tradycyjne materace bonellowe, nie mówiąc już o pierwszych pianach, które były nieprzewiewne, miały niską gęstość i łatwo ulegały deformacjom.

CZYTAJ:  Syntetyczny czy naturalny - lateks w materacach

Lateks jest materiałem, wokół którego narosło przez lata wiele mitów. Decydując się na materac lateksowy trzeba pamiętać o tym, że z perspektywy użytkowania materaca, nie ma większej różnicy czy wykorzysta się lateks syntetyczny czy naturalny (ma to jedynie większe znaczenie z perspektywy ekologii). Większość materacy lateksowych (zwłaszcza tych tańszych) nie jest aż tak przewiewna, jak zapewniają producenci (na przewiewność lateksu wpływ ma technologia produkcji materiału, a nie sam fakt, że to lateks). Dlatego też sam fakt zakupu materaca lateksowego nie oznacza jeszcze, że na pewno kupiliśmy świetny materac.

Pianka, lateks, pianka – ewolucja materacy

Patrząc historycznie na rozwój sprzedaży materacy można powiedzieć, że dawno temu materace piankowe starej generacji zostały wyparte przez materace lateksowe. Były znacznie bardziej wygodne, trwalsze, nie pozwalały na rozwój roztoczy i stanowiły lepsze podparcie dla kręgosłupa. Dziś obserwujemy powrót do materacy piankowych. Nie są to jednak te same pianki, jakie stosowano w materacach kilkanaście lat temu. Nowoczesne technologie i materiały pozwoliły na stworzenie pian o zupełnie wyjątkowych właściwościach. Innowacyjne piany, produkowane z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań, ekologicznych i nowatorskich materiałów mają niezwykle wysokie walory użytkowania i są znacznie lepsze niż lateks. I to nie tylko w zakresie trwałości, ale również wpływu na ciało podczas snu.

CZYTAJ:  Piany HRC – nowoczesne piany w materacach

materac piankowy czy lateksowy na łóżku w pokrowcu

Materace piankowe najlepsze na rynku

Obecnie porównując różne typy dostępnych materacy, trzeba powiedzieć wyraźnie, że pianka to znacznie lepszy wybór niż lateks. Wprawdzie w sprzedaży można znaleźć bardzo wiele dobrych, wysokogatunkowych materacy z lateksu (lub łączących lateks z pianami), ale jeśli nie ogranicza nas budżet, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się materac z nowoczesnej piany. Wśród nowoczesnych pian na szczególną uwagę zasługują:

Piany Viscogreen – termoelastyczne piany na bazie oleju rycynowego (naturalne). Doskonale dopasowują się do ciała i reagują na zmiany temperatury podczas nacisku, a to sprawia, że idealnie i szybko dopasowują się do różnych pozycji w czasie snu.

CZYTAJ:  Jak działa pianka termoelastyczna w materacach?

Piany Avent02 – rewelacyjna piana na bazie olejku lawendowego i szwajcarskich roślin, którą charakteryzuje ogromna przewiewność oraz odporność na wilgoć. Piana nie utlenia się, dzięki czemu materace z niej wyprodukowane objęte są 12 letnią gwarancją (np. materac Swiss Magic).

Piany Evopore HRC – wysokooelastyczne piany szwajcarskie III generacji. To niezwykle trwała, wytrzymała i sprężysta piana, która nie traci swoich właściwości w trakcie użytkowania. Ekstremalnie stabilna o wysokiej elastyczności punktowej. Materace wyprodukowane z tego materiału charakteryzują się długim okresem utrzymywania swoich pierwotnych właściwości (materac Swiss Lawender).

Materasso zdecydowanie poleca materace piankowe. Są one bardziej trwałe, przewiewne i lepiej dopasowują się do ciała.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ